reklama

Luxusní hokejová bitka! Štich se porval s Hollwegem

Podívejte se na bitku mezi Ryanem Hollwegem a Davidem Štichem Youtube
Bitku jako vystřiženou ze zámořské NHL dnes viděli diváci ve vítkovické Ostrava aréně. Férová rvačka mezi obrovitým Davidem Štichem a malým raubířem Rynem Hollwegem se divákům musela líbit.

Ostrava - Vítkovičtí hokejisté se trápí a v hrubě nepovedeném dnešním utkání s Plzní je nenastartovala ani zápasnická vložka Davida Šticha s americkým bouřlivákem Ryanem Hollwegem. Rvačka jako vystřižená z NHL skončila smírem, leč na branky i vizuální dojem zápas po výhře 4:1 naprosto ovládla Plzeň.

Na zvrat už bylo nejspíše pozdě, tak se domácí zadák Štich čest domácího výběru pokusil zachránit alespoň v boxu. Necelých osm minut před koncem už za stavu 1:4 vyzval plzeňského "zlého muže" Hollwega a atraktivní bitka musela rozproudit čtyři tisíce znuděných diváků v aréně, které jinak výkon Vítkovic nemohl potěšit.

"Chtěl jsem dát nějaký impuls, ale asi to bylo trošku pozdě. Chtěl jsem to udělat dřív, ale tam nikdo jiný než Hollweg nebyl, a tak to byla jediná šance. Když jsme se sešli na ledě, šel jsem se ho zeptat, jestli by do toho šel. Doufám, že to tým trošku nabudilo a že příště podáme lepší výkon," řekl novinářům Štich.

Hollweg nevěděl, jestli může

Dvaatřicetiletý Američan, který už v minulosti v extralize pykal za několik výstřelků, však na jeho nabídku právě po dřívějších incidentech nereagoval bezhlavým souhlasem. "Hned nesouhlasil. Měl dříve problémy s trenéry kvůli vysokým trestům, tak se nejdříve otočil na trenéry na střídačku, jestli může. Tady jsme ale věděli, že půjdeme oba ven na stejný počet trestných minut," řekl Štich.

Jejich minutová řež znuděné obecenstvo pobavila a zvedla ze sedaček. Štich se v ní necítil ani jako vítěz, ani jako poražený. "Uštědřil mi pár ran. Chvíli měl navrch on, chvíli já. Konec byl myslím nerozhodný, pro diváky to nemusela být špatná podívaná," řekl Štich, který je paradoxně plzeňským odchovancem.

Štichův otec je navíc zarytým fanouškem Škody. Soupeřům prý obvykle nepřeje ani kvůli synovi. "Táta musí být spokojený, tři body jdou do Plzně. On je rozený Plzeňák, Plzni fandí, někdy to máme tak, že vlastně hrajeme proti sobě," řekl Štich.

Silový obránce, který posledních pět sezon strávil ve Slavii a Liberci, věří, že bitka bude pro mužstvo stimulem do příštích utkání. Vítkovice jsou po šňůře čtyř porážek v problémech. "Do prvních zápasů s Hradcem a Brnem jsme šli po hlavě od první do šedesáté minuty. To nám teď chybí, máme velké výkyvy v začátcích. Potřebujeme šedesát minut fárat, ne jen pět deset minut," řekl Štich.

reklama