reklama

Lva Praha posílili útočník Birner a brankář MacIntyre

V týmu Lva působí i kapitán jeho popradského předchůdce Luboš Bartečko. V týmu Lva působí i kapitán jeho popradského předchůdce Luboš Bartečko. autor: ČTK
Český útočník Michal Birner z TPS Turku a kanadský brankář Drew MacIntyre se stali novými posilami hokejistů Lva Praha.

Praha - Český útočník Michal Birner z TPS Turku a kanadský brankář Drew MacIntyre se stali novými posilami hokejistů Lva Praha.

S klubem KHL, který se do české metropole přestěhoval z Popradu, uzavřeli oba roční smlouvu. Lev to uvedl v tiskové zprávě.

Šestadvacetiletý Birner působil v TPS Turku poslední tři roky a předtím v ročníku 2008/09 hrál také ve Finsku za Pelicans Lahti. V uplynulé sezoně si v 62 zápasech včetně play off připsal 27 bodů 13 branek a 14 asistencí.

Po draftu v roce 2004, kdy si jej vybralo ve čtvrtém kole St. Louis, odešel ze Slavie do zámoří. Hrál v juniorské OHL za Barrie Colts a Saginaw Spirit, potom v nižší AHL v týmech Peoria Rivermen, Portland Pirates a Iowa Chops.

O dva roky starší MacIntyre odchytal v této sezoně dva zápasy v NHL za Buffalo, převážně nastupoval na farmě v Rochesteru v AHL. V roce 2001 jej draftoval ve čtvrtém kole Detroit. Chytal na farmách Toledo Storm v EHCL a Grand Rapids Griffins v AHL.

V roce 2006 se upsal Vancouveru a působil na farmě v celku Manitoba Moose. Za Canucks odchytal jen dva zápasy. Působil také v záložních týmech Nashvillu, Atlanty a Montrealu. V kádru Lva vytvoří dvojici s Tomášem Pöpperlem, který přišel ze Sparty.

reklama