reklama

Lvi Němec a Azevedo All Star KHL, Kovář dostal dvě ceny

Ondřej Němec si za letošní výkony ve Lvu rovněž vysloužil nominaci na MS Ondřej Němec si za letošní výkony ve Lvu rovněž vysloužil nominaci na MS autor: CPA Eduard Erben
Ondřej Němec a Justin Azevedo ze Lva Praha byli zvoleni do All Star týmu KHL.

Moskva - Obránce Lva Praha a české reprezentace Ondřej Němec byl zařazen do All Star týmu Kontinentální hokejové ligy. Třicetiletý bek se do nejlepší šestice dostal i s dalším hráčem českého účastníka KHL kanadským forvardem Justinem Azevedem.

V elitním výběru je doplňují útočníci mistrovského Magnitogorsku Sergej Mozjakin, který se stejně jako vloni stal jednoznačným králem galavečera v Moskvě, a Danis Zaripov, obránce Jaroslavle Ilja Gorochov a jeho kanadský spoluhráč brankář Curtis Sanford.

Němec byl osobně přítomen slavnostnímu ceremoniálu v ruské metropoli. Ocenění mu udělalo radost. "Určitě je to ale ocenění práce celého klubu, není to jen o mně. Dostali jsme ten klub někam mezi elitu a myslím, že Rusové to takto ocenili," řekl ČTK Němec.

Lvi obdrželi během galavečera také pohár pro vítěze Západní konference. Reprezentační bek, jenž nechyběl na v neděli skončeném mistrovství světa v Minsku, si tak na úplný závěr sezony užil alespoň trochu radosti.

"Ale jako náplast to určitě brát nelze. Prohrál jsem tři nejdůležitější zápasy v celé sezoně. Raději bych oželel toto ocenění a měl místo toho tu medaili z mistrovství světa," připomněl Němec porážku ve finále KHL s Magnitogorskem v sedmém utkání, na níž navázal prohrami v semifinále a v duelu o bronz na světovém šampionátu s národním týmem.

Dvě trofeje pro Kováře

Slavnost zcela ovládl Magnitogorsk s Mozjakinem, dvě ceny si odnesl i jeho spoluhráč z útoku Jan Kovář. Třiatřicetiletý Mozjakin obhájil trofej pro nejužitečnějšího hráče základní části, dostal i ocenění pro nejproduktivnějšího hráče a střelce. Kovář, který byl nejlepším nahrávačem soutěže, převzal cenu za prvenství v hodnocení statistiky plus/minus a na pódium si přišel s Mozjakinem a Zaripovem i pro trofej určenou pro nejlepší útočnou trojici. V základní části dali dohromady 82 gólů a obsadili první tři místa v kanadském bodování.

Nejlepším brankářem byl vyhlášen jejich spoluhráč Vasilij Košečkin a trenérem kouč Magnitky Mike Keenan. Klub získal i cenu za nejvíce vstřelených gólů. Mozjakin byl navíc už počtvrté oceněn jako nejslušnější hráč, tentokrát společně s Mattem Robinsonem z Dinama Riga. Magnitogorsk získal cenu například i pro nejlepšího týmového lékaře zásluhou Michaila Novikova a nejlepšího manažera díky Gennadiji Veličkinovi.

Nováčkem roku se stal brankář Ufy Andrej Vasilevskij, který získal i ocenění za zákrok roku.

reklama