Lvi v KHL zvládli řežbu s Novgorodem: Takhle musíme hrát!

Adam Sušovský Adam Sušovský
20. 9. 2013 8:30
Zápas KHL v Praze poznamenal drsný hit na kapitána Novotného. Lvi se pomstili pěstní lekcí a obratem ve skóre. Torpedo porazili 4:3 v nájezdech.
Zápasy s Novgorodem bolely už loni. Lev ve čtvrtek ale vycenil tesáky a soupeře v nájezdech porazil. | Foto: CPA - Eduard Erben

Praha - Tenhle zápas měl říz, snad je zase škoda jen té nízké návštěvy (na KHL v Praze ve čtvrtek přišlo jen 3153 diváků).

Lev Praha dokázal proti Novgorodu v závěrečné třetině stáhnout dvoubrankové manko a nakonec vyhrál v nájezdech 4:3.

Vše nastartoval hrubý zákrok na kapitána Lva Jiřího Novotného. Ten byl ve 49. minutě ostrým útokem na hlavu sražen soupeřem k zemi, jenže rozhodčí vůbec nereagovali.

Pomsta za faul na Novotného? Góly

Lvi se proto mstili na ledě sami. Nejprve pěstmi, pak i góly. Emotivní strkanice je v závěru zápasu nabudila natolik, že už si soupeř v Praze ani neškrtl.

"To byl zákrok tak na pět minut a do konce utkání, ale od toho jsou tady rozhodčí. Evidentně to pak podle nich nebylo, ale zaplaťpánbů, že jsme to potrestali  a vyhráli," zlobil se po utkání obránce Martin Ševc.

Také on byl v tu chvíli na ledě a byl jedním z těch, kteří šli otřeseného útočníka mstít.

"Jasný faul, úder na hlavu! Rozhodčí to posoudili, jak to posoudili, ale kluci zareagovali přesně, jak měli. Ukázali jsme, že bojujeme jeden za druhého," doplnil spoluhráče útočník Michal Birner, který povedeným nájezdem v penaltách rozhodl zápas.

"S touhle hrou Dynamo porazíme"

Lev si připsal čtvrtou výhru v sezoně, jenže ta pravá zkouška teprve přijde.

Český celek čeká drastický přelom týdne: V sobotu přijede mistr v posledních dvou letech Dynamo Moskva a v pondělí zkusí tvrdost lvích tesáků bohatá Kazaň. A v Praze moc dobře ví, že budou muset řadu věcí zlepšit.

"Nejvíce nás trápí častá vylučování. Snažíme se na tom pracovat, ale nedaří se nám to tak, jak bychom chtěli," tvrdí obránce Ševc.

"Dynamo vypadá podle jmen a úspěchů na papíře jako nejtěžší soupeř, ale nakonec to tak vůbec nemusí být. Když budeme hrát jako třetí třetinu s Novgorodem, máme šanci porazit kohokoliv v lize.

Přijde na hvězdy více diváků?

Pro Lva bude přelom týdne důležitý i z úplně jiného pohledu. Na první dva zápasy totiž do Prahy dorazily slaboučké divácké návštěvy.

Zápas s Čechovem sledovalo 2441 diváků, na Novgorod jich přišlo asi o pět set víc. Až teď se ale v Praze představí opravdu špičkoví hokejisté.