Kovář skóroval a pomohl Magnitogorsku srovnat finále KHL

10. 4. 2017 18:49
Český útočník Jan Kovář zůstává nejproduktivnějším hráčem play-off.
Jan Kovář v reprezentačním dresu.
Jan Kovář v reprezentačním dresu. | Foto: Michal Eger

Magnitogorsk - Gól českého útočníka Jana Kováře pomohl hokejistům Magnitogorsku vyrovnat stav finálové série Kontinentální ligy na 1:1. Po úvodní prohře 4:5 obhájci Gagarinova poháru porazili v druhém domácím utkání Petrohrad 3:1. Kovář si desátou brankou a 24. bodem upevnil pozici nejproduktivnějšího hráče play off.

Český reprezentant otevřel skóre v osmé minutě v přesilovce. Kovář vyhrál vhazování a pak si bleskově vyměnil puk s Mozjakinem a obráncem Leem, jehož přihrávku před brankou tečoval do Šesťorkinovy sítě.

Hosté za čtyři minuty rovněž v početní výhodě vyrovnali. Metallurg pak o první finálové výhře rozhodl naopak v oslabení, v 38. minutě zakončil rychlý brejk gólem Kaletnik. V závěru ještě pojistil náskok střelou do prázdné petrohradské branky Santala.

O titul usilují týmy, které ovládly tři předchozí ročníky KHL. Další dva zápasy série na čtyři vítězství se hrají v Petrohradu.