reklama

Majitel Jágr zasáhl, kladenskou mizérii odnesl kouč Vojta

Kladno je předposlední a tak přichází změna trenérského týmu. Kladno je předposlední a tak přichází změna trenérského týmu. autor: CPA Eduard Erben
Vedení extraligových hokejistů Kladna odvolalo hlavního trenéra Zdeňka Vojtu i jeho asistenty Petra Tatíčka a Jiřího Kopeckého.

Kladno - Vedení extraligových hokejistů Kladna odvolalo hlavního trenéra Zdeňka Vojtu i jeho asistenty Petra Tatíčka a Jiřího Kopeckého. Jejich nástupci budou představeni ve čtvrtek. ČTK to řekl výkonný ředitel klubu Václav Bartoš.

Hlavním kandidátem na uvolněný post je podle všeho Jiří Čelanský.

O tom, že Vojta předčasně skončí na střídačce Rytířů, se spekulovalo několik dní. Dnes ráno se tak stalo. "Dohodli jsme se na ukončení spolupráce s hlavním trenérem i jeho asistenty," oznámil Bartoš.

Vojta končí po dvou a půl letech

Padesátiletý Vojta v Kladně končí po dvou a půl letech. "Předešlé dvě sezony pod jejich vedením byly úspěšné. Současná situace a postavení týmu si ale vyžádaly na trenérském postu změnu, ke které dal pokyn majitel klubu Jaromír Jágr," doplnil Bartoš v oficiálním prohlášení, ve kterém trenérovi zároveň poděkoval za odvedenou práci. V předešlých dvou letech totiž Rytíři vždy postoupili do play off.

Vojta s dosavadními asistenty ale ještě dnes povede trénink extraligového týmu, vedení klubu se totiž nepodařilo zajistit jejich nástupce. "Nové trenéry představíme ve čtvrtek. Nemáme ještě papírově vše dořešené," poukázal Bartoš na skutečnost, že jména nových trenérů jsou už určená.

Vypadá to na Čelanského, skončil v Kadani

Tým by podle všeho měl převzít Jiří Čelanský, který v listopadu skončil na střídačce Chomutova a osobně sledoval poslední zápas Rytířů proti Hradci Králové. Jeho příchod naznačuje i skutečnost, že Čelanský dnes oficiálně skončil v prvoligové Kadani, která je farmou Chomutova.

Bartoš příchod pětatřicetiletého Čelanského ale ani tak potvrdit nechtěl. "Dokud nebude vše na papíře, může se stát cokoliv. Platí, že trenéry představíme ve čtvrtek ráno," řekl Bartoš. Dalším kandidátem je údajně Jan Neliba, který Kladno již v minulosti vedl a naposledy působil v Žilině.

Rytíři utrpěli čtyři porážky v řadě

Kladnu patří momentálně předposlední příčka v extralize, v neděli si připsalo čtvrtou porážku za sebou a bez bodů zůstali Rytíři v sedmi z posledních osmi vystoupení.

Klub vlastněný Jaromírem Jágrem se stal čtvrtým extraligovým účastníkem, který v této sezoně sáhl k trenérské rošádě. Už na konci září odvolaly Karlovy Vary Richarda Žemličku, jehož nahradil Karel Mlejnek. V říjnu poté skončili v Litvínově Vladimír Jeřábek s Petrem Rosolem a jejich místa zaujali jako hlavní kouč Radim Rulík a na pozici asistenta Miloslav Hořava. V listopadu poté převzal Chomutov místo Čelanského Josef Turek.

reklama