reklama

Malíka angažovaly Vítkovice. Zatím na osm zápasů

Marek Malík Marek Malík autor: Reuters
Malík stále uvažuje o NHL

Ostrava - Hokejový obránce Marek Malík našel minimálně pro úvod sezony angažmá. Čtyřiatřicetiletý bronzový medailista z olympijských her v Turíně se dohodl na krátkodobém kontraktu s Vítkovicemi, za které by mohl nastoupit už v úterý proti Karlovým Varům.

Vytáhlý zadák zůstal v létě po patnáctiletém účinkování v zámoří volný, když mu vypršela smlouva s Tampou. Bývalý hráč New Yorku Rangers, Caroliny či Hartfordu si stále nechává otevřená vrátka do NHL, ale vzhledem k pokročilosti sezony kývl na nabídku Vítkovic.

"Zatím jsme se domluvili do reprezentační přestávky, to je osm utkání. Pak se bude řešit co dál. Stále zůstává ve hře možnost, že by odešel do zámoří. Něco je v jednání," řekl dnes ČTK hráčův agent Vladimír Vůjtek.

Vítkovický odchovanec se do mateřského klubu vrátí podruhé. Před čtyřmi lety v něm působil během výluky v NHL. S mužstvem je sžitý, protože v Ostravě několik týdnů během jednání o angažmá trénoval. "Problém adaptace odpadá, Marek prostředí klubu dobře zná. Pracuje se na vyřízení všech formalit a jestli se všechno stihne, může hrát už v úterý," řekl Vůjtek.

Malík by v první etapě mohl za Vítkovice odehrát osm zápasů. Poslední kolo před reprezentační pauzou je na programu 1. listopadu. "Marek už nechtěl jen nečinně čekat, potřebuje hrát. I Vítkovicím teď přijde vhod, protože mají problémy se zraněnými hráči v obraně," uvedl Vůjtek.

Malík by měl zaplnit mezeru po dlouhodobě zraněném reprezentantovi Michalu Barinkovi, jenž se do hry vrátí zřejmě až o Vánocích. Pohmožděné rameno má navíc Petr Jurečka.

reklama