Málkovy čáry nestačily. Třinec rozhodl v 59. minutě

5. 4. 2011 19:52
Třinec vede ve finále extraligy 2:0 na zápasy
Martin Růžička (vlevo) přijímá gratulace od Lukáše Krajíčka.
Martin Růžička (vlevo) přijímá gratulace od Lukáše Krajíčka. | Foto: Marian Ježowicz

Třinec - Také druhé utkání finále hokejové extraligy mezi Třincem a Vítkovicemi dokázali ve Werk aréně proměnit ve své vítězství domácí Oceláři.

V úterním duelu vyhráli 2:0 a v sérii, hrané na čtyři vítězná utkání, vedou taktéž 2:0.

Rozhodnutí dnešního utkání přinesly až poslední sekundy předposlední minuty základní hrací doby, kdy se za bezbrankového stavu dorážkou prosadil Václav Varaďa, někdejší vítkovický hráč, nyní hájící barvy Třince. Výhru do prázdné branky Steelu pak ještě pojistil Martin Adamský.

Ujčík: Když budeme vylučovaní, nemůžeme nikdy uspět
Oceláři zahájili finále výhrou, Růžička překonal rekord
Růžička: Rekordy neřeším. Jde jen o výhry, o nic jiného
Utkání jsme sledovali ŽIVĚ zde

Úterní zápas přitom nabídl mnohem vyrovnanější podívanou, než včerejší duel, v němž Třinec jednoznačně dominoval a vyhrál jej 5:2. Vítkovice se hnaly dopředu a především v prvních minutách svého soupeře přehrávaly.

Oceláři ovšem hru vyrovnali a začali se dostávat do slušných šancí. Famózního Romana Málka v brance hostí ale nedokázali překonat ani Bonk, ani Hrňa či nejproduktivnější hráč play off Martin Růžička.

Radek Bonk se natahuje pro puk před Romanem Málkem
Radek Bonk se natahuje pro puk před Romanem Málkem | Foto: Marian Ježowicz

Na druhé straně se ovšem rovněž musel činit Peter Hamerlík, kterého řádně potrápily například šance Szturce či Klimka, který měl na hokejce v 45. minutě rozhodnutí.

Klíčový gól tak padl na druhé straně. Hostující obraně ujel Růžička, jeho střelu Málek vyrazil a nekrytý Václav Varaďa jej s pořádnou porcí štěstí nakonec dotlačil do sítě. Na světelné tabuli svítil čas 58:59.

Vítkovice se poté odhodlaly k poslednímu zoufalému náporu, ale jen co při power play dosedl Málek na střídačku, už se radoval z branky Martin Adamský, kterému přihrával před prázdnou bránu nezastavitelný Růžička. Ten si v play off připsal již třicet kanadských bodů za 15 branek a 15 asistencí.

Série se nyní stěhuje do Vítkovic. Třetí zápas je na programu v pátek od 17:10.

Finále play off hokejové extraligy - 2. zápas:

HC Oceláři Třinec - HC Vítkovice Steel 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 59. Varaďa (M. Růžička), 60. Adamský (M. Růžička, Zíb). Rozhodčí: Fraňo, Jeřábek - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 5200 (vyprodáno). Stav série: 2:0.

Třinec: Hamerlík - Hrabal, Zíb, Krajíček, Lojek, Richter, Seman - M. Růžička, Bonk, Varaďa - D. Květoň, Kohn, Polák - Hrňa, Peterek, Adamský - McGregor, Polanský, Koudelka. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.

Vítkovice: Málek - Bartoň, Malík, Vosátko, Ficenc, Trnka, Ovčačík, Punčochář, Rehák - Ujčík, Burger, Káňa - Huna, Strapáč, J. Sýkora - Pohl, Vrána, Klimek - Szturc, Húževka, Tomas. Trenéři: Trličík a Moták.