Máme první výhru. Teď ještě tři, plánuje Hašek

trs
11. 4. 2008 12:00
Podle Nashvillu neměl vítězný gól platit
Nevyrovnané zápasy z konce sezony jsou minulostí. Hašek je opět oporou svého týmu. | Foto: Reuters

Detroit - Hokejisté Detroitu Red Wings vedou po výhře v úvodním střetnutí 1:0 na zápasy. Soupeři se však zlobí, vítězný gól podle nich neměl platit.

Ke sporné situaci došlo ve třetí třetině, kdy bránící se Nashville vyhodil puk ze své třetiny, kotouč se však odrazil zpátky od čárového rozhodčího. Puku se ujala útočící detroitská dvojice Henrik Zetterberg - Pavel Dacjuk a vstřelila rozhodující gól.

Více o zápase ZDE: Detroit měl štěstí a Haška

Barry Trotz, trenér Nashvillu, se po zápase zlobil. Záznam prý jasně ukazuje, že do hry zasáhl sudí. "V takovém případě rozhodčí obvykle přeruší hru, aby nedávali jednomu z týmů nefér výhodu," postěžoval si.

"Byla to šťastná trefa. A takové jsou v play off potřeba," cituje server nhl.com střelce branky, švédského útočníka Henrika Zetterberga.

Ten se stal spolu s brankářem Dominikem Haškem hlavním strůjcem detroitského úspěchu. Těsně před koncem zápasu totiž přidal ještě gól do prázdné branky během nashvillské power play. První branku Detroitu vstřelil v úvodu zápasu Johan Franzen po přihrávce Jiřího Hudlera.

Henrik Zetterberg vystřílel Detroitu první vítězství v play off.
Henrik Zetterberg vystřílel Detroitu první vítězství v play off. | Foto: Reuters

V rozhovoru pro server nhl.com Zetterberg vyzdvihl právě výkon českého brankáře, který si připsal už 116. vítězství v play off. Hašek svůj tým podržel, inkasoval jen jednou, když mu ve druhé třetině prošla tečovaná střela nashvillského Jordina Tootooa. "Byla to střela od modré čáry, moc jsem toho neviděl," popsal vyrovnávací branku Hašek.

"Chytalo se mi dobře," řekl Hašek po zápase novinářům. "Dost práce jsem měl v první třetině, soupeř hodně střílel. Ve druhé a třetí třetině jsme zlepšili obranu, vypracovali jsme si víc šancí a povedlo se nám dát gól."

Nashville: Už jsme Detroit porazili, dokážeme to znovu

Ohánět se musel zejména Haškův protějšek v bráně Nashvillu, Danny Ellis. Připsal si 39 zásahů, dvojnásobný počet než Hašek. Kouč Predátorů Barry Trotz proto svého brankáře po zásluze pochválil.

"Danny nám dal šanci na vítězství. Příště budeme muset na Haška více tlačit," hledal recept na Red Wings Trotz. S tím souvisí také fakt, že naprázdno vyšli nejlepší hráči Predators, Jason Arnott a Alexandr Radulov. "Jestliže chcete být úspěšní v play off, musí vaši nejlepší hráči být skutečně nejlepší," řekl trenér.

"Máme vnitřní sílu," věří týmu brankář Ellis. "Porazili jsme Detroit už dříve, není důvod, proč bychom to neměli dokázat znovu."

Za Detroit zhodnotil zápas Dominik Hašek: "Odvedli jsme dobrou práci, ale jsou před námi další zápasy. Je skvělé, že jsme vybojovali první vítězství, ale potřebujeme ještě tři."