reklama

Manažer Lva vypnul mobil. Myslím, že je hotovo, říká Ševc

Martin Ševc nemá žádné informace. Minulý týden podepsal se Lvem novou smlouvu a v novinách se dočetl, že klub končí. Manažerovi se nemůže dovolat. Martin Ševc nemá žádné informace. Minulý týden podepsal se Lvem novou smlouvu a v novinách se dočetl, že klub končí. Manažerovi se nemůže dovolat. autor: CPA Eduard Erben
Zklamání a pachuť. To jsou prý ta správná slova. Obránce Martin Ševc minulý týden podepsal se Lvem Praha novou smlouvu. Teď cítí rozčarování, že ani vedení klubu nemá odvahu říct hráčům pravdu.

Praha - V Rusku nevíte dne ani hodiny. A přesně to teď platí i v situaci, do jaké se dostal Lev Praha. Mluví se o jeho konci, ale ani samotní hráči nevědí vůbec nic. Generální manažer Rašíd Chabibulin si totiž vypnul mobil.

"Takový je prostě ten ruský druh. Dělá si s hráči, co se mu zachce," zlobí se obránce Martin Ševc v rozhovoru pro Aktuálně.cz. Minulý týden podepsal se Lvem smlouvu na dva roky, pěkně ho přitom napálili.

Vedení klubu Ševce ujišťovalo, že budoucnost klubu je vyřešena. Za pár dní je vše jinak.

Ševc v tom ale nebyl sám a nedopadl zdaleka nejhůř. Takový obránce Ondřej Němec kvůli podpisu se Lvem odmítl z Ruska možná životní nabídky.

"Zklamání a pachuť, to je to, co teď přesně cítím," říká Ševc.

Na konci minulého týdne jste se Lvem podepsal novou smlouvu na dva roky. To jste ještě žádné podezření neměl?
To jsem podepsal. Myslel jsem, že bude všechno O.K. Jednání se protahovala, ale nakonec jsem smlouvu dostal. Řekli mi, že Lev sezonu hrát bude, že už stačí smlouvu pouze zaregistrovat.

A najednou přišla ve středu večer zpráva, že Lev končí, že?
Já o tom v podstatě taky nic nevím. Nikdo s námi nemluví, většinu informací mám z médií. Hned jsem volal agentovi, ten zatím taky nic neví. Takový už je život hokejisty.

Vedení klubu vás hráče o ničem neinformovalo?
To je prostě ten ruský druh. Dělá si s hráči, co se jim zachce. Manažer Rašíd Chabibulin má prý vypnutý telefon a nejde se mu dovolat, to podle mě o všem svědčí. Asi je hotovo. Zaráží mě ale tohle jednání. Je to vůči hráčům nefér a neslušné. Řada z nich už měla se Lvem ústní dohodu, takový Ondra Němec s klubem minulý týden podepsal smlouvu a odmítl kvůli ní mnohem vyšší nabídky z Ruska, které se už nemusí nikdy opakovat. Mohli říct hned, že je situace nejistá. O tom, že takový problém bude, přece museli vědět.

Vy jste kvůli smlouvě se Lvem taky odmítl lepší nabídky?
Neměl jsem jich tolik jako Ondra, ale taky jsem měl možnosti jít jinam za lepší peníze. Zvolil jsem kompromis Prahu, ta je pro mě Kladeňáka ideální.

Problém vás hráčů ze Lva teď nejspíš bude, že ostatní kluby KHL už mají většinou zaplněné limity cizinců. Tušíte, co bude?
Nevím, ale já bych do Ruska stejně nešel. Mám ženu a dvě malé děti, v takovém případě Rusko nepřichází v úvahu. Měl jsem za sebou dlouhou sezonu, klidně si odfrknu a začnu třeba až v říjnu někde v cizině.

Ve Švédsku, kde jste už několik sezon hrál?
Třeba. To teď vidím jako nejpravděpodobnější.

Dokážete si už vůbec v tuhle chvíli připustit, že Lev Praha úplně zanikne?
Je to zvláštní. Stačí si jen vzpomenout na minulou sezonu, jak jsme tady bojovali na české scéně, jak jsme hokejem strhli celé Česko. Je to škoda...

reklama