Marek zajistil Magnitogorsku výhru. Jágrův gól nestačil

12. 3. 2010 20:05
Omsk je na pokraji vyřazení
Jaromír Jágr
Jaromír Jágr | Foto: Jiří Šidliák, Avangard Omsk

Moskva - Český útočník Jan Marek zařídil vítězným gólem druhou výhru Magnitogorsku nad Čeljabinskem v osmifinále Kontinentální hokejové ligy. Metallurgu tak po dnešním domácím vítězství 3:1 chybí k postupu už jen jedna výhra.

Skóroval i Jaromír Jágr, avšak jeho Omsk i podruhé podlehl Nižněkamsku a je naopak na pokraji vyřazení.

Avangardu nepomohly ani čtyři body českých hráčů, na ledě Nižněkamsku dnes prohrál vysoko 2:6. Poprvé se hosté prosadili až v přesilovce v 46. minutě, kdy Jágr z přihrávky Jakuba Klepiše snížil na 1:5.

Druhý gól oba Češi připravili v samém závěru svými asistencemi pro Svitova.

V Magnitogorsku se sice hosté z Čeljabinsku dostali do vedení už po 133 sekundách hry, ale Platonov vyrovnal a Marek v 24. minutě otočil na 2:1.

Na gól mu přihrál krajan Jaroslav Kudrna. V třetí třetině pak výhru Magnitogorsku ještě pojistil Chlystov. V sestavě domácích chyběl útočník Tomáš Rolinek.

Ten ve čtvrtek dostal v prvním zápase série za úder hlavou trest do konce utkání a měl automaticky zastavenou činnost na další duel.Podruhé dnes v osmifinálových sériích zvítězily také další domácí týmy Ufa a Kazaň.