reklama

Hanzal pomstil tvrdý hit Gudase: Když jdou po vašem kapitánovi, tohle se stává

Podívejte se na Hanzalův zákrok, který vyvolal pořádnou melu. YouTube.com
Klání NHL mezi domácí Arizonou a Philadelphií nedohrál ani jeden z kapitánů. A mohli za to čeští hokejisté. Radko Gudas i Martin Hanzal předvedli dost nevybíravé zákroky.

Praha – Klání NHL mezi domácí Arizonou a Philadelphií nedohrál ani jeden z kapitánů. A mohli za to čeští hokejisté. Radko Gudas i Martin Hanzal předvedli dost nevybíravé zákroky.

Jako první udeřil v první polovině třetího dějství Gudas. Neústupný obránce vyhrál souboj s kapitánem protivníka Shanem Doanem. Prvním hitem odstavil ikonu Arizony od puku, druhým ji přimáčkl k mantinelu (celou situaci můžete zhlédnout zde). Doan se zvedal z ledu těžce a malátně dojel na střídačku. Později předčasně zamířil do šatny.

Pokud někdo tušil odvetu, dočkal se v závěru utkání. Opět to odnesl kapitán, tentokrát Claude Giroux z Philadelphie, který nebezpečně narazil hlavou na mantinel. Krátce nato odešel do kabiny. Hrubý zákrok měl na svědomí český forvard Martin Hanzal. "Strčil jsem Girouxe jednou rukou. Nejsem si moc jistý, co se stalo pak," popisoval po utkání.

Jisté je, že od rozhodčích dostal trest do konce zápasu. Navíc se ihned po faulu stal terčem rozzlobených hráčů soupeře. Na ledě vypukla mela, do níž se zapojil i Jakub Voráček.

"Když někdo jde po vašem kapitánovi, něco takového se obvykle stává. Chcete se za něj postavit," řekl Hanzal, jenž okomentoval i zákrok Gudase: "Zdálo se mi, že to nebylo moc čisté. Nejdřív mu dal hit a pak mu přimáčkl hlavu k mantinelu."

Podle rozhodčích však Gudas hrál čistě. Hanzal sice vyfasoval trest do konce zápasu, ale mohl být spokojenější. V duelu jednou asistoval a pomohl k vítězství Arizony 2:1. Philadelphia tak ztratila v boji o play off. Pokud jde o otřesené kapitány, oba by podle prvních zpráv měli být v pořádku.

NHL 2015/2016

Tabulky NHL 2015-16

reklama