reklama

Mazanec se dohodl s Nashvillem na roční dvoucestné smlouvě

Marek Mazanec Marek Mazanec autor: ČTK
Marek Mazanec se dočkal. Podepsal totiž roční dvoucestnou smlouvu s Nashvillem Predators. Český hokejový gólman se vyhne arbitrážnímu řízení, které bylo plánované na čtvrtek.

Nashville (USA) - Hokejový brankář Marek Mazanec se dohodl na nové smlouvě s finalistou Stanleyova poháru Nashvillem. Podle informací zámořských médií kývl písecký rodák na dvoucestný roční kontrakt, který mu pro NHL zajišťuje příjem 650 tisíc dolarů, v případě působení na farmě si Mazanec vydělá 100 tisíc.

Když ne NHL, alespoň AHL. Hokejisté z nižší zámořské ligy mohou hrát na olympiádě Když ne NHL, alespoň AHL. Hokejisté z nižší zámořské ligy mohou hrát na olympiádě Čtěte zde

Mazanec tak v kontrastu s předchozími spekulacemi zůstává hráčem Predators a zároveň se díky dohodě vyhne arbitrážnímu řízení, které bylo plánované na čtvrtek.

Čerstvě šestadvacetiletý Mazanec rozšířil v uplynulé sezoně svoji statistiku v NHL jen o čtyři zápasy, do nichž zasáhl s bilancí 4,72 obdržené branky na utkání a úspěšností zákroků 83,9 procenta. Většinu ročníku strávil na farmě v Milwaukee v nižší AHL. Mazancova celková bilance ve slavné lize je 31 utkání, průměrně inkasoval 2,98 gólu na zápas a má úspěšnost zákroků 89,5 procenta. Dvakrát vychytal čisté konto.

Mazancovi, jenž před čtyřmi lety výrazně pomohl Plzni k historicky prvnímu českému titulu, skončila roční smlouva z loňského června, která byla rovněž dvoucestná. Ta mu v případě působení v NHL garantovala plat 575.000 dolarů. Na farmě, kde odehrál kompletně celý ročník 2015/16, inkasoval 100 tisíc dolarů.

reklama