Mazanec tentokrát vítězství nevychytal, prohrál s Edmontonem

29. 11. 2013 6:30
Český gólman Marek Mazanec v nočním utkání NHL proti Edmontonu dvakrát inkasoval a Nashville prohrál 0:3.
Marek Mazanec inkasuje jeden z gólů
Marek Mazanec inkasuje jeden z gólů | Foto: Reuters

Nashville - Po středečním čistém kontu český gólman Marek Mazanec v nočním utkání NHL tentokrát dvakrát inkasoval a Nashville prohrál 0:3 s Edmontonem. Obě trefy si Oilers připsali v rozmezí 51 sekund druhé třetiny. Mazanec jinak předvedl dalších 25 spolehlivých zákroků.

Mazanec za ani jeden gól nemohl. První padl po teči Ryana Nugenta-Hopkinse, druhý z přečíslení dva na jednoho, které zakončil povedenou bekhendovou kličkou Taylor Hall.

Další pokusy hostí už dvaadvacetiletý rodák z Písku za svá záda nepustil, a tak stejně jako ve svých šesti předcházejících startech inkasoval v zápase maximálně dvakrát a drží průměr 93,4 procenta, což je šestá nejlepší úspěšnost v soutěži.

Na opačné straně se zaskvěl Ilja Bryzgalov, jenž nastoupil od úvodní minuty poprvé od dubna. Ruský brankář, který s Oilers podepsal jednoletou smlouvu na začátku listopadu, zneškodnil všech 33 střel a stal se první hvězdou zápasu.

"Připsat si čisté konto je pokaždé prima. Zatím je to dobré," řekl Bryzgalov, jehož Philadelphia po minulé sezoně vyplatila ze smlouvy. "Odvedl skvělou práci. Ani na chvíli jsem nebyl nervózní," rozplýval se trenér Edmontonu Dallas Eakins.

Ottawa nestačila na Vancouver

Predators ztratili vedle bodů i klíčového obránce Shea Webera. Kapitán týmu po zásahu pukem do tváře opustil ve druhé třetině hrací plochu a do hry se už nevrátil.

V druhém utkání prohrála Ottawa s Milanem Michálkem v sestavě doma s Vancouverem 2:5. Canucks si připsali teprve druhou výhru v posledních devíti zápasech.

Kontrolu nad utkáním převzali v prostřední části, kdy během 21. až 29. minuty čtyřmi góly otočili z 0:1. Obrat odstartoval Daniel Sedin, pro něhož to byla třístá branka v NHL.

"Když jste uprostřed sezony, nezajímají vás osobní statistiky. Ale po sezoně nebo až se člověk jednou ohlédne za svojí kariérou, to bude jiné. Teď jsem rád, že jsem tím gólem pomohl k výhře," řekl Daniel Sedin, který byl společně s dvojčetem Henrikem vyhlášen nejlepším hráčem zápasu.

NHL:

Ottawa - Vancouver 2:5 (1:0, 1:4, 0:1)

Branky: 9. MacArthur, 39. Zibanejad - 21. D. Sedin, 22. Booth, 25. Garrison, 30. Weise, 46. Santorelli. Střely na branku: 39:28. Diváci: 17.931.

Nashville - Edmonton 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)

Branky: 26. Nugent-Hopkins, 27. Hall, 60. Eberle. Brankář Marek Mazanec odchytal za Nashville 58 minut, inkasoval dvě branky z 27 střel a úspěšnost zásahů měl 92,59 procent. Střely na branku: 33:28. Diváci: 16.279.