reklama

Měli jsme Kanadu pod kontrolou, litoval Chára. Experiment s týmem Evropy ale končí

Zdeno Chára dal jediný gól Evropy ve druhém finále. Na výhru nakonec nestačil Zdeno Chára dal jediný gól Evropy ve druhém finále. Na výhru nakonec nestačil autor: Reuters
Hokejisté týmu Evropy sehráli i ve druhém finále proti Kanadě vyrovnanou partii, nakonec si ale rozhodující třetí duel nevynutili. "Je dobré, když hrajete s vedením v zádech. Měli jsme díky němu Kanadu pod kontrolou, skoro až do konce zápasu...," litoval Zdeno Chára závěrečných tří minut, kdy domácí mužstvo skóre otočilo na 2:1, navíc vítězným gólem v oslabení. "Je to škoda, protože jsme určitě měli šance na to, abychom vstřelili více gólů. A nemůže dojít k takovému závěru zápasu, jaký přišel," mrzelo Cháru.

Toronto – Hokejisté Výběru Evropy byli velmi blízko senzaci v podobě třetího rozhodujícího finále Světového poháru, které si mohli vynutit. Výhra v utkání číslo dvě, díky níž by vyrovnali stav série proti vysoce favorizované Kanadě, jim však proklouzla mezi prsty v samém závěru zápasu. Ani ten ale nemohl smazat dobrý dojem, který za sebou mužstvo složené z hráčů osmi národností v Torontu zanechalo.

Kanada ovládla Světový pohár! Druhé finále ale otočila na poslední chvíli Kanada ovládla Světový pohár! Druhé finále ale otočila na poslední chvíli Čtěte zde

"Myslím si, že každý z kluků může opouštět turnaj s hlavou nahoře a být hrdý na to, co jsme tady dokázali. Nechali jsme tam všechno, co jsme mohli," řekl novinářům slovenský obránce Zdeno Chára. "Před turnajem jsme si říkali, že bychom chtěli tvořit silný tým. A že si chceme vytvořit vzpomínky, na které budeme vždy rádi vzpomínat. Myslím, že to se všem podařilo. Určitě se na to za pár let rádi zpětně podíváme," dodal Chára.

Tenhle experiment už se asi opakovat nebude

Evropané měli být největším outsiderem prestižní a očekávané akce, ale místo toho příjemně překvapili. "Kdyby nám někdo před turnajem řekl, že budeme ve finále, každý by to bral. Ale na druhou stranu – když jsme viděli, že můžeme hrát s Kanadou vyrovnané zápasy, tak je to člověku líto, protože měl šanci. Ale o to tam právě šlo – mít tu šanci o Světový pohár vůbec bojovat," prohlásil Chára.

Program, výsledky, statistiky. Vše o Světovém poháru v hokeji 2016 Program, výsledky, statistiky. Vše o Světovém poháru v hokeji 2016 Prohlédněte zde

Sám přiznal, že on i mnozí jeho spoluhráči tuší, že byli součástí experimentu, který i přes dobrý výsledek nenajde opětovné uplatnění. "Myslím, že to byl jednorázový nápad, který se už asi nebude opakovat. Možná se mýlím. Ale je dost těžké dát dohromady takový tým. Necháme se překvapit, zda bude možné někdy ještě podobný tým složit," přemítal Chára.

Měli jsme Kanadu pod kontrolou...

Právě obrovitý zadák, jenž v NHL už od roku 2006 zastává pozici kapitána Bostonu, byl ve druhém utkání dlouho jediným úspěšným střelcem.

"Je dobré, když hrajete s vedením v zádech. Měli jsme díky němu Kanadu pod kontrolou, skoro až do konce zápasu...," litoval Chára závěrečných tří minut, kdy domácí mužstvo skóre otočilo na 2:1, navíc vítězným gólem v oslabení. "Je to škoda, protože jsme určitě měli šance na to, abychom vstřelili více gólů. A nemůže dojít k takovému závěru zápasu, jaký přišel," mrzelo Cháru.

V NHL působí devětatřicetiletý trenčínský rodák od sezony 1997/98. Věří, že účast na SP – navíc v součtu s kvalitními přípravnými zápasy – mu pomůže v rozjezdu do sezony. "Samozřejmě vás to připraví asi nejlépe, jak se dá. Byl to turnaj s nejlepšími hráči, a když odehrajete skoro deset takových zápasů, tak byste asi měli být do sezony připravení," řekl Chára.

Na draftu ho nechtěli, na kempu Dallasu ale Vála zaujal. A podepsal tříletou smlouvu Na draftu ho nechtěli, na kempu Dallasu ale Vála zaujal. A podepsal tříletou smlouvu Čtěte zde
reklama