Mensator: Měli jsme je dorazit. Prohry je velká škoda

24. 2. 2011 10:00
Slavia otočila proti Varům z 1:3 na 4:3
Lukáš Mensator
Lukáš Mensator | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Kdo viděl úvodní dvě třetiny prvního zápasu předkola play off mezi hokejisty Slavie a Karlových Varů, ten by si na domácí tým nevsadil ani korunu.

Slavia prohrávala 1:3, navíc nebýt několika výborných zákroků slávistického brankáře Miroslava Kopřivy a v některých případech i smůly v podobě nastřelené tyčky, vedli by Západočeši mnohem vyšším rozdílem.

Jenže Slavia vlétla do třetí třetiny jako uragán, a nejenže vyrovnala, navíc byla v normální hrací době několikrát blízko rozhodnutí. Nakonec však musely rozhodnout samostatné nájezdy, v nichž byl úspěšnější domácí tým.

Slavia otočila ztracený zápas i díky penaltovému mágovi

"Ten styl hry mají pořád stejný, jdou do toho agresivně a nám to dělá na tom malým hřišti velký problémy," řekl brankář Karlových Varů Lukáš Mensator.

Lukáši, čím to bylo, že se po dvou třetinách obraz hry tak razantně změnil?
My jsme fantasticky odehráli druhou třetinu, Slavii jsme přehrávali a jen výborný Míra Kopřiva je udržel ve hře. Kdybychom tam dali pár branek navíc, tak se to asi zlomilo. Inkasovali jsme brzo na začátku třetí třetiny a to Slavii nakoplo.

Slavia nakonec mohla vyhrát i v normální hrací době...
Valilo se to na nás a nakonec jsme byli i rádi, že se šlo vůbec do toho prodloužení. Na konci jsme sice měli přesilovku a mohli jsme to obrátit na naši stranu, ale došlo to do nájezdů, které se nám po vzoru loňské sezony bohužel nedaří.

Kde hledat příčinu, že vám to v nich v poslední době nejde?
Za pana Venery jsme vyhrávali z deseti nájezdů devětkrát, ale to je prostě bohužel pryč. Navíc já dostal dva góly ze tří a to k úspěchu nepovede.

Vy si vedete statistiku, jak na tom v nájezdech osobně jste?
Ta série je určitě záporná, já jen doufám, že to není nijak hrozivý. Slavii jsme sice v posledním vzájemném zápase na nájezdy porazili a pak i Spartu, ale u nás se to tak přesýpá. V Budějovicích a Zlínem jsem je zase prohráli. Dneska nám byl ten bod k ničemu.

Dohromady na vás šlo téměř 50 střel...
Ani nevím, že jich bylo padesát, ale tady je to hodně obyklý. Je to malý hřiště a Slavia je zvyklá střílet z každé pozice, a padají tak typický góly jako ten první. Střela od modrý, která se od zadního mantinelu odrazí na druhou tyč a hráč to trefí skoro do prázdný.

Prohra vás asi musí mrzet víc, než kdybyste dostali nějaký příděl...
Určitě nás to mrzí, jednoduchou matematikou se můžeme podívat na to, že my jsme z padesáti dvou kol osmnáctkrát remízovali a to je každej třetí zápas, kdy jdeme do prodloužení. To dokazuje jen to, že se každý zápas taháme o gól do posledních vteřin, je to takovej náš styl hry. Dneska to bohužel nevyšlo, škoda toho prodloužení, že se něco neujalo.

Jaký bude podle vás recept na úspěch v zítřejším zápase?
Když budeme hrát zítra (ve čtvrtek) jako ve druhý třetině, tak by to k vítězství mohlo vést. Ale zase se musíme vyvarovat toho, co bylo ve třetí třetině, kdy se to na nás valilo minutu za minutou a z každý šance to zavánělo gólem.

Nemrzí vás, že i když se hraje play off, tak je v O2 Areně tak nízká návštěva?
No, ono se to dalo čekat. Přál bych si, aby bylo ve Varech vyprodáno, bude hodně důležité cítit podporu našich diváků. Myslím si, že tahle série brzo neskončí a oni nám v dalších zápasech pomůžou.