reklama

Město zase začne platit Jágrovu Kladnu ledy, audit by mohl začít v lednu

Ilustrační foto. Ilustrační foto. autor: Lukáš Drštička
Město, které má v klubu třicetiprocentní podíl, platby pozastavilo před několika měsíci kvůli údajným nesrovnalostem ve fakturách hospodaření klubu. Jágr jakékoli nesrovnalosti odmítá.

Kladno - Svolání valné hromady kladenského hokeje, na které by měl být jmenován jednatelem společnosti olympijský vítěz Pavel Patera, čeká na dohodu majitelů. Těmi jsou město Kladno a hokejista Jaromír Jágr. Zastupitelé zvolili Pateru, bývalého kladenského útočníka, jednatelem za město už loni v červnu. Ve funkci má nahradit Otakara Černého, který funkci opustil už dříve. Za Jágra jedná nyní s městem jeho otec Jaromír Jágr starší.

"Jednání mezi majoritním a minoritním vlastníkem Hokej Kladno pokračují a jedním z bodů je i jmenování jednatele společnosti. Jakmile dojde ke vzájemné dohodě společníků, bude svolána valná hromada a ta nového jednatele do funkce uvede," řekl ČTK mluvčí kladenského hokeje Vít Heral.

Kladenští radní v pondělí schválili rozhodnutí vedení města, že Kladno začne opět platit provoz zimního stadionu. Město, které má v klubu třicetiprocentní podíl, platby pozastavilo před několika měsíci kvůli údajným nesrovnalostem ve fakturách hospodaření klubu. Jágr jakékoli nesrovnalosti odmítá.

Možná už v lednu začne hloubková kontrola účetnictví klubu, Jaromír Jágr starší má do pátku sdělit termín pro zpřístupnění účetnictví. "Kontrola účetnictví potrvá několik týdnů," uvedl kladenský primátor Milan Volf (Volba pro Kladno).

Město mělo ročně přispět na provoz hokejového stadionu zhruba 15 miliony korun a dalších přibližně sedm milionů dává na mládež. V červnu však dotace pozastavilo a v září zastupitelé odsouhlasili provedení hloubkové kontroly v klubu.

Jágr mladší tak dosud platil i veškeré energie potřebné pro provoz stadionu. Ředitel Sportovních areálů města Kladna Marcel Kučera má podle pondělního rozhodnutí kladenských radních za úkol zajistit co nejdříve převod smlouvy na dodávku energií.

Poskytování dotací kladenskému hokeji také od září prověřuje policie, která však také čeká na výsledky hloubkové kontroly.

reklama