reklama

Michálek se Torontu nehodí do týmu. Nabídlo ho ostatním týmům NHL

Milan Michálek v dresu Toronta Milan Michálek v dresu Toronta autor: Reuters
Buď jiný tým NHL, nebo přesun na farmu. To je momentálně budoucnost českého hokejového útočníka Milana Michálka, kterého Toronto zařadilo na listinu hráčů, kteří jsou k mání pro ostatní.

Toronto - Vedení hokejistů Toronta zařadilo českého útočníka Milana Michálka na listinu volných hráčů. Jestli si jednatřicetiletého účastníka letošního Světového poháru nevezme některý z klubů NHL, poputuje Michálek na farmu. Napodobil by tak svého bratra Zbyňka, obránce Arizony, kterého potkal tento osud před dvěma týdny.

Dohráno. Podívejte se, kdo postoupil do bojů o Stanley Cup a komu končí sezona Dohráno. Podívejte se, kdo postoupil do bojů o Stanley Cup a komu končí sezona Prohlédněte zde

Milan Michálek přišel do Toronta letos v únoru z Ottawy, kde strávil téměř sedm let. Za Maple Leafs nastoupil ve všech pěti zápasech nového ročníku NHL a zaznamenal gól a přihrávku. Torontu se nedaří a zatím vyhrálo jen jednou.

Rodák z Jindřichova Hradce rozehrál čtrnáctou sezonu v NHL, do které vstoupil v roce 2003 v dresu San Jose. Dosud ve slavné soutěži nasbíral včetně play off 813 zápasů. Bronzovému medailistovi ze světových šampionátů v letech 2011 a 2012 běží poslední rok z tříleté smlouvy, jež mu v této sezoně zaručuje čtyři miliony dolarů.

Z listiny volných hráčů si Toronto naopak stáhlo útočníka Bena Smithe, který dosud patřil Coloradu. Osmadvacetiletý Američan v této sezoně nastoupil za Avalanche ke čtyřem zápasům, v nichž nebodoval. Místo v kádru mu musel uvolnit právě Michálek.

Kouč Mike Babcock si Smithe, který na konci minulé sezony sehrál za Toronto 16 utkání, vybral pro jeho schopnosti na vhazování i při hře v oslabení. Michálek, kterého v sobotním duelu s Chicagem bolestivě zasáhl puk do ruky při blokování střely, dnes s Maple Leafs netrénoval.

Pokud si ho nikdo nevybere, bude Torontu k ruce

Je možné, že skončí na farmě v Toronto Marlies, kde už hrají další zkušení útočníci se zkušenostmi z NHL Colin Greening a Brooks Laich. Michálek se naposledy objevil v AHL v sezoně 2003/04, kdy sehrál sedm duelů za Cleveland Barons na startu kariéry v NHL při působení v San Jose.

"Uvidíme, co se stane. Někdo si ho může vybrat, což by pro něj bylo skvělé. Pokud k tomu nedojde, bude ve stejné situaci jako Greening a Laich. Kdykoliv po nich můžeme sáhnout. A pravděpodobně se tak i stane, pokud to bude dávat smysl. Nic není navždy," řekl Babcock kanadské televizní stanici TSN.

"Měli jsme dnes příležitost získat z listiny volných hráčů hokejistu, který už tady působil a může u nás vyplnit mezeru. Museli jsme se rychle rozhodnout," dodal Babcock.

reklama