Mikeskův návrat: Srazil Budějovice a už myslí na derby

Ondřej Roubínek
13. 11. 2008 11:45
Kouči Bokrošovi nezávidím, říká útočník Ufy
Hráči Ufy v Budějovicích příliš práce neměli. Na všechny tři góly jim prakticky nahráli domácí. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

České Budějovice - Hokejisté Salavatu Julajev Ufa přijeli do Českých Budějovic vyhrát a zajistit si tak účast v semifinále Ligy mistrů.

To se jim celkem bez potíží podařilo: nad rozloženým týmem trenéra Ernesta Bokroše vyhráli snadno 3:0, když druhý gól hostů vsítil při svém návratu po zranění Michal Mikeska.

Český útočník nehrál od 23. září, kdy mu v zápase KHL protihráč zlomil záprstní kůstku. "Nastoupil jsem, dal gól a vyhráli jsme. To je na mém návratu kladné," prohlásil po zápase dvaatřicetiletý hráč.

"Bokroš ven!" musel poslouchat mnohokrát během utkání hokejové Ligy mistrů trenér Českých Budějovic Ernest Bokroš (na snímku). | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz
Čtěte více:
Další propadák: Bokroš ven? Nepoloží mě to, říká kouč
Budějovice opět propadly. Slavia kralovala ve Švédsku

"Herně jsem spokojený být nemohl. Hlava nepracuje tak, jak má, nemám ty správné hokejové reakce," vyprávěl Mikeska po téměř dvouměsíční pauze.

Jakoby mu chtěli domácí pomoci dostat se do pohody a gólovou akci mu prakticky darovali. Kůrka mu dal přesný pas do jízdy na modré čáře a Mikeska neměl problém v nájezdu na Turka zavěsit do pravého horního růžku branky.

Ufa vůbec neměla ve středu večer na jihu Čech příliš práce. Mountfield nevyužil ani několik šancí ve třetí třetině, kdy aktuálně druhý celek KHL za stavu 3:0 přeci jen trochu polevil.

O výhru se Ufa strachovat nemusela

"Budějovice nehrály špatně, především do útoku. Ale my měli náskok a hráli jsme to, co jsme potřebovali," popisoval bývalý pardubický útočník.

"Šance měli, my jsme ve třetí třetině spíše bránili," přitakává i další Čech v sestavě Salavatu Julajev Miroslav Blaťák. "Ale vedení jsme v klidu udrželi," dodává reprezentační obránce.

Jeho indispozice po střetu s protihráčem využili domácí k asi největší šanci zápase, při které ale sudí po konzultaci s videem neuznal branku Kuchejdovi a necitlivým přerušením vzal gól Vakovi.

Osm minut před koncem utkání zůstal na herní ploš ležet chvíli bezvládně Miroslav Blaťák (Salavat Julajev Ufa). Nakonec opustil led v doprovodu. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

"Jsem v pořádku, byl jsem jen tak dvacet vteřin otřesený," ujišťoval Blaťák. "Nehrál jsem puk, on mě trochu potáhl za ruce, nohy jsem měl za ním a spadl jsem na záda a dal si hlavou o led," popisoval bek střet s jedním s domácích hráčů.

Bokrošovi nezávidím, říká Mikeska

Když se pak Blaťák zvedal z hrací plochy, spoře zaplněnou Budvar Arénou se rozezněl potlesk. "Fanoušci jsou dobří, i na Slovanu nám tleskali," poznamenal český reprezentant.

Horší to měl s domácími příznivci kouč Mountfieldu Ernest Bokroš. Pokřik "Bokroš ven!" byl asi nejhlasitějším za celý večer.

"Vůbec mu to nezávidím. Nikdy jsem to nezažil - a ani bych nechtěl," měl jasno Michal Mikeska. "Ale lidi si zaplatili, tak si můžou dělat, co chtějí," dodává útočník Ufy.

Salavat Julajev splnil na jihu Čech dílčí cíl, kterým byl postup do semifinále. "V tom budeme s největší pravděpodobností hrát s Magnitogorskem. To pro nás bude stěžejní," ví Mikeska.

"Bude to derby se vším všudy," dodává v očekávání vyhecovaného ruského souboje.