VIDEO Milník pokořen! Eliáš dosáhl 900. bodu v NHL

28. 1. 2013 6:24
Patrik Eliáš pokořil v zápase proti Montrealu základní části NHL hranici 900 kanadských bodů v základní části NHL.
Podívejte se na gól Patrika Eliáše, jímž v zápase proti Montrealu snižoval na 1.2 | Video: youtube.com

Praha - Patrik Eliáš se stal po Jaromíru Jágrovi druhým českým hokejistou, který v zápasech základní části NHL pokořil hranici 900 kanadských bodů.

"Je to skvělý úspěch, moc si toho vážím," řekl Eliáš k překonání milníku. "Zvlášť, když se mi to povedlo tady v Montrealu, tahle hala je zvláštní místo, hokejem tady lidé žijí. Rád tady vždycky hraju. Doufám, že ještě spoustu bodů přidám," dodal rodák z Třebíče.

Útočník New Jersey této mety dosáhl díky gólu a dvěma asistencím v utkání proti Montrealu, které však se svým týmem prohrál 3:4 v prodloužení.

Sobotka dokonal obrat

Naopak vítězství v nastaveném čase si užil Vladimír Sobotka, jenž svým gólem v 63. minutě zařídil výhru St. Louis nad Minnesotou 5:4. Asistenci na jeho trefě si připsal Roman Polák.

Blues přitom prohrávali už 1:3, ale nakonec dokázali utkání otočit a na startu NHL vyhrát páté ze šesti zápasů. "Jenom to ukazuje, co v tomhle mužstvu vězí, jaký charakter hráči mají. Naše výkony jsou dobrým signálem, že něco děláme dobře," těšilo kouče Kena Hitchcocka.

Neuvirth vychytal výhru

Premiérovou výhru slaví Washington s gólmanem Michalem Neuvirthem. Český brankář přispěl k výhře nad Buffalem 3:2 dvaadvaceti zákroky.

"Konečně jsme vyhráli, na ničem jiném dneska nezáleželo. Už jsme nutně potřebovali získat dva body," ulevilo se Neuvirthovi.

Rozhodující gól a svůj premiérový v této sezoně vstřelil ruský kanonýr Alexander Ovečkin.

Stoprocentní bilanci si drží Chicago, které vyhrálo i šestý zápas nové sezony. V prodloužení udolalo Detroit 2:1 a překonalo tak klubový rekord z roku 1971, kdy vyhrálo úvodních pět zápasů sezony.

Výsledky NHL:

Washington - Buffalo 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Branky: 17. Ward, 24. Erskine, 46. Ovečkin - 10. Ennis, 51. Foligno. Michal Neuvirth odchytal za Washington celý zápas, z 24 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 91,7 procenta. Střely na branku: 30:24. Diváci: 18.506.

Ottawa - Pittsburgh 1:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 34. Greening (M. Michálek) - 14. Neal, rozhodující sam. nájezd Malkin. Střely na branku: 32:34. Diváci: 20.081.

Montreal - New Jersey 4:3 v prodl. (2:0, 0:1, 1:2 - 1:0)
Branky: 3. R. White, 14. Gallagher, 43. Prust, 65. Markov - 24. Eliáš, 46. Clarkson (Eliáš), 54. Zubrus (Eliáš). Střely na branku: 32:25. Diváci: 21.273.

San Jose - Vancouver 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Branky: 4. a 49. Pavelski, 1. J. Thornton, 35. Marleau - 32. Burrows. Střely na branku: 27:24. Diváci: 17.562.

St. Louis - Minnesota 5:4 v prodl. (1:0, 1:3, 2:1 - 1:0)
Branky: 10. Redden, 36. Berglund, 52. Stewart, 54. Jackman, 63. Sobotka (Polák) - 23. a 31. Parise, 35. M. Koivu, 56. Heatley. Střely na branku: 34:16. Diváci: 18.265.

Chicago - Detroit 2:1 v prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 1:0)
Branky: 3. Keith, 63. Leddy - 45. Franzén. Střely na branku: 27:30. Diváci: 21.607.

Winnipeg - NY Islanders 5:4 v prodl. (1:1, 1:0, 2:3 - 1:0)
Branky: 11. Ponikarovskij, 26. Little, 53. Byfuglien, 55. Burmistrov, 62. E. Kane - 3. Ullström, 41. Tavares, 46. Moulson, 50. Streit. Střely na branku: 35:25. Diváci: 15.004.

Tampa Bay - Philadelphia 5:1 (3:1, 0:0, 2:0)
Branky: 15. Purcell, 17. Brewer, 19. Lecavalier, 41. Hedman, 53. Stamkos - 1. Couturier. Střely na branku: 26:25. Diváci: 19.204.