reklama

Váš kluk na to neměl, říká Růžička Palaščákovi v novém videu

Palaščák na videu zveřejnil i vystříhanou pasáž z původní nahrávky. YouTube.com
Miroslav Palaščák zveřejnil další video v hlavní roli s trenérem Vladimírem Růžičkou. Na nahrávce se objevuje několik nových pasáží, které dosud měla k dispozici jen policie.

Praha – Podnikatel Miroslav Palaščák, který loni v dubnu zveřejněním videa rozpoutal korupční kauzu s tehdejším trenérem hokejové reprezentace Vladimírem Růžičkou, odtajnil novou nahrávku.

Ta se velmi podobá původnímu videu, ale není zpomalená, nechybí v ní jména ani názvy klubů a obsahuje několik nových pasáží, které do této doby měla k dispozici pouze policie.

Růžička, tehdejší kouč pražské Slavie, v nahrávce z roku 2014 přiznává, že výměnou za sponzorský dar nechal v klubu trénovat Palaščákova syna Davida. "Kdybyste klubu nepomohl, tak by tady nikdy netrénoval. To bylo zaprvé," vysvětluje podnikateli. "Zadruhé jsem řekl, že vyřídím nějaké mužstvo, ale negarantuju, kde bude hrát. Co chcete zaručit? Tady na to ten kluk neměl. A v těch mužstvech, kde byl, na to měli nějaký názor. Vyměnili plno trenérů a je to pořád stejné. Co chcete víc? Já to nechápu.“

Mužstvem, kde David Palaščák zakončil profesionální kariéru, byl Most, s nímž Růžička komunikoval. "Volal jsem do Mostu a řešil nějaké věci, to normálně nedělám," řekl ve videu. Na jeho konci zve na schůzku další osobu.

Ve zbylých, dříve zveřejněných částech nahrávky si Palaščák stěžuje Růžičkovi, že jeho syn "nedostal šanci" navzdory dvěma sponzorským darům ve výši 500 tisíc korun.

Vladimír Růžička kvůli obsahu původního videa odstoupil po domácím světovém šampionátu z funkce hlavního trenéra české reprezentace. Jeho kauzou se navíc dlouhodobě zabývá policie. Ta na konci ledna obvinila současného kouče extraligového Chomutova ze zpronevěry. Růžičkovi proto hrozí až pětiletý trest odnětí svobody.

A proč Palaščák další nahrávku zveřejnil? "Chci zamezit spekulacím v různých debatách. Lidé říkali, že je to (původní video) účelově sestříhané a pravda je jinde. Chci ukázat, že nic se účelově nesestříhávalo," říká. Rovněž chce získat víc pozornosti pro svou asociaci (odkaz), která má hájit práva malých hokejistů a jejich rodičů. Nyní plánuje, že každých sedm až deset dní zveřejní nové video s Vladimírem Růžičkou.

reklama