reklama

Místo Babcocka povede hokejisty Detroitu Blashill z farmy

Detroit Red Wings Detroit Red Wings autor: Reuters
Slavný klub Red Wings s třemi Čechy Petrem Mrázkem, Markem Židlickým a Jakubem Kindlem by měl převzít jednačtyřicetiletý Jeff Blashill z detroitského farmářského celku Grand Rapids.

Detroit - Hokejový Detroit už zřejmě našel náhradu za dlouholetého kouče Mika Babcocka, jenž přijal nabídku Toronta. Slavný klub Red Wings s třemi Čechy Petrem Mrázkem, Markem Židlickým a Jakubem Kindlem by měl převzít jednačtyřicetiletý Jeff Blashill z detroitského farmářského celku Grand Rapids.

Babcock vedl Detroit v NHL deset let a v roce 2008 s ním vybojoval Stanley Cup. Před třemi týdny však přijal lákavou nabídku Toronta s rekordním platem 50 milionů dolarů za osm let.

Blashill dosáhl s farmářským týmem Grand Rapids na pohár před dvěma lety, kdy v nižší lize AHL získal Calder Cup. Předtím pracoval v Detroitu v roli asistenta. Oficiálně má být představen jako Babcockův nástupce během dneška, v NHL povede klub poprvé.

Pokud se zprávy zámořských médií potvrdí, stane se Blashill druhým nejmladším koučem v zámořské lize. O rok mladší je John Hynes, nový hlavní trenér hokejistů New Jersey.

reklama