reklama

Mistrovská lajna Třince zase spolu: Musíme rozhodovat zápasy

Martin Růžička se omluvil Hadamczikovi. Kvůli zraněné ruky si reprezentace na jeho branky bude muset počkat. Martin Růžička se omluvil Hadamczikovi. Kvůli zraněné ruky si reprezentace na jeho branky bude muset počkat. autor: hcocelari.cz
Návrat Martina Růžičky do Třince oživil v Beskydech myšlenky na mistrovskou sezonu. Po boku Bonka aVaradi si Oceláři vzpomněli na mistrovskou formaci. Ta dnes čtyřmi góly srazila Pardubice.

Třinec - Jakoby se v Třinci zastavil čas, znovu se připomíná dva roky stará mistrovská sezona. Obávaná formace s hlavním pilířem a rekordmanem play-off Martinem Růžičkou je zpět.

"Z Třince jsem snad loni vůbec neodešel, vše funguje jako předtím," usmíval se po zápase Martin Růžička, který se po ročním působení v Chabarovsku vrátil k Ocelářům a po boku Radka Bonka a Václava Varadi režíroval vítězství nad Pardubicemi 4:1.

Před dvěma lety stejná formace dotáhla Třinec k zisku mistrovského titulu a Martina Růžičku ke 41 brankám. Dnes zařídila všechny čtyři góly a roční pauza v její souhře nebyla vůbec znát.

"Ale že by to bylo jako náš starý vzorec? To snad ne", mávl rukou s úsměvem kapitán a centr Radek Bonk. "Prostě se jen ukázalo, jak moc důležitý je pro nás návrat Růžičky. Soupeř může dělat co chce, ale tak kvalitního hráče stejně neuhlídá."

"Naše první pětka nad všema jasně vynikala," chválil si trenér Ocelářů Josef Turek a poklonu hlavní útočné zbrani Třince složil i jediný střelec Pardubic Radovan Somík.

"Ale nemůžeme si myslet, že to tak půjde pořád," upozornil obránce Lukáš Zíb, jehož dvě dělovky od modré po přihrávkách útočníků zapadly přímo do brány. O tom, že by se mohla sezona podobat te předloňské nechce ani slyšet.

"Prosím vás, je to první zápas," odvrátili novinářům všichni členové nejlepší formace večera.

Třetí branku přidal sám Růžička a pak po jeho střele dorážel do odkryté klece puk i Bonk. Další dvě gólové radosti pak Růžičkovi zkazila tyč.

"Zápas se nám povedl, což je dobře. My jsme ta lajna, která by měla Třinec táhnout a rozhodovat zápasy," upozornil závěrem Zíb.

reklama