reklama

Mistrovský Zlín opouští i Zámorský, přicházejí Žižka a Vlach

Petr Zámorský. Petr Zámorský. autor: ČTK
Reprezentační obránce Petr Zámorský opouští extraligový Zlín a stejně jako jeho dosavadní spoluhráč Antonín Honejsek bude nově hrát za finské Espoo.

Zlín - Reprezentační obránce Petr Zámorský opouští extraligový Zlín a stejně jako jeho dosavadní spoluhráč Antonín Honejsek bude nově hrát za finské Espoo. Do týmu hokejového mistra se vrací bek Tomáš Žižka a útočník Roman Vlach.

"Počítali jsme s tím, že Petr odejde," řekl jednatel Patrik Kamas na dnešní tiskové konferenci, na které zástupci PSG zveřejnili letní změny v kádru. Zámorský měl ve smlouvě klauzuli o podmínkách, za jakých může tým opustit. Honejsek odchod oznámil již v minulých dnech.

Dalším hráčem, který nebude ve Zlíně pokračovat, je útočník Marek Melenovský, kterému skončila smlouva a novou mu klub nenabídl. "Chceme do týmu zapracovat mladé hráče," vysvětlil Kamas a zároveň přiznal, že není jisté, zda bude pokračovat obránce Radim Tesařík.

Pokračují i Balaštík s Okálem

Zbytek kádru by měl zůstat pohromadě. Pod smlouvou jsou všichni tři brankáři, kteří zasáhli do zápasů play off - Libor Kašík, Tomáš Štůrala i Luboš Horčička. "Najdeme způsob, aby byly v permanenci všichni tři. V poslední sezoně se nám tento postup osvědčil," řekl Kamas.

Ze zadáků podepsali nové smlouvy Martin Matějíček, Oldrich Kotvan a Jiří Marušák, v útoku budou pokračovat Jaroslav Balaštík, Zdeněk Okál, Jiří Ondráček, Pavel Kubiš a Tomáš Fořt.

Jisté příchody jsou zatím dva. Z Komety Brno přichází bek Žižka, z Karlových Varů útočník Vlach. Oba jsou zlínskými odchovanci. "Máme ještě vyhlédnutého jednoho hráče v záloze, jenž by mohl nahradit křídelníka Antonína Honejska. Soupiska je široká, abychom zvládli náročný program v nové sezoně," uvedl trenér Rostislav Vlach.

Zlínský klub se zúčastní nově obnovené hokejové Ligy mistrů, i když po skončení finále jeho zástupci připouštěli možnost, že by se do soutěže nepřihlásili. "Nebylo to jednoduché rozhodování a považuji za legitimní, že jsme o tom jednali. Ze sportovního pohledu je to pro nás náročné, neboť dvě poslední sezony jsem končili jako poslední. Z organizačních důvodů proto, že nemáme letiště, a je to pro nás zátěž i z ekonomických důvodů," uvedl Kamas.

reklama