reklama
20:00 • MS juniorů • Skupina B
1:7
1:1 0:3 0:3
Česká republika - vlajka - Sport 2016
Česko
Švédsko - vlajka - Sport 2016
Švédsko
  • 10:14 Myšák (Pytlík, Teplý)
  • 10:46 Costmar (Söderström, Hedström)
  • 29:08 Sundsvik (Holmström, Broberg)
  • 31:55 Heineman (Broberg, Björnfot)
  • 36:05 Niederbach (Broberg, Söderblom)
  • 45:04 Söderblom (Raymond, Söderström)
  • 52:22 Bjerselius (Björnfot, Nybeck)
  • 57:37 Gunler

Dobrý večer, vítejte při sledování online reportáže z utkání juniorského mistrovství světa v hokeji mezi Českem a Švédskem. Zápas začne v sobotu 26. prosince ve 20 hodin a živě jej bude vysílat kanál ČT Sport.

Světový šampionát do dvaceti let odstartoval včera ve 20 hodin našeho času soubojem mezi Švýcarskem a Slovenskem. Bitva skoupá na góly skončila nakonec nejtěsnějším možným rozdílem, když Slovákům zařídil vítězství 1:0 v 55. minutě Roman Faith. 

V noci z pátku na sobotu pak na tento duel navázal zápas Německa s Finskem. Seveřané si hned v první části vytvořili pohodlné tříbrankové vedení a i když soupeř snížil na rozdíl jediného gólu, dokráčeli si pro výhru 5:3. 

Skupina B, ve které hrají také Češi, se pak rozehrála jako poslední! V jejím úvodu se spolu střetli dva velcí favoriti na celkové vítězství, tedy výběry Ruska a USA. Sborná si pomohla zejména výbornou druhou třetinou, ve které vyhnala z branky talentovaného Spencera Knighta, a nakonec vyhrála 5:3. 

Turnaj bude po dnešním zápase české reprezentace do dvaceti let pokračovat v noci dalšími dvěma utkáními. O půlnoci vyzve Německo domácí Kanadu a v půl čtvrté se USA utká s Rakouskem. 

Sestava Česka

Sestava Švédska

Alnefelt (Wallstedt) - Björnfot, Broberg, Söderström, Johansson, Brännstam, Hedström, Andrae - Holtz, Sundsvik, Raymond - Gunler, Costmar, Holmström - Heineman, Niederbach, Söderblom - Wikström, Bjerselius, Olausson - Nybeck. 

V sestavě českého týmu pro dnešní utkání chybí útočník Adam Raška, který byl dodatečně potrestán za svůj faul z přípravného zápasu proti Slovensku. Český forvard vyfasoval od disciplinární komise stopku na jeden zápas. To by měla být pro národní tým do dvaceti let citelná ztráta. Raška nastupoval v první lajně a proti Slovensku posbíral dva body. V Myšákově řadě jej pro tento zápas nahradí Martin Lang. 

Jak je v zámoří zvykem, i tento zápas bude začínat s drobným zpožděním oproti původnímu plánu. 

Všichni hráči i rozhodčí už jsou na ledové ploše. Za malou chvíli začínáme! 

00:01

Utkání právě začalo.

00:10

Zápas se nám rozeběhl a kotouč zamířil za českou branku, odkud hráči v červeném rozjíždějí první akci. 

01:18

Zatím sledujeme hodně rozháranou hru, ani jeden z týmů v útoku nic nevymyslel. V útočném pásmu pobyli zatím více času Švédi, kotouč ale ani jednou nedokázali pořádně zkrotit. 

01:33

Hned po buly v útočném pásmu střílel od modré Kučeřík. Kotouč ale zasáhl jednoho z hráčů v předbrankovém prostoru a Alnefelt nemusel zasahovat. 

02:24

První český útok se dostal do přečíslení, které na sebe vzal Teplý. Ten však minul branku. 

03:49

Gut vybojoval puk v rohu kluziště a okamžitě nabil na pravý kruh Novákovi. Ten se do kotouče bez váhání opřel z první, jenže trefil jen připraveného Alnefelta.

04:28

Do rychlé akce se dostali hráči ve žlutém. Jeden ze švédských útočníků se uvolnil až před brankoviště, jenže bekhendovým blafákem neuspěl. 

05:48

Švédové se v podstatě poprvé v zápase dokázali pořádně rozestavět v útočném pásmu a mají tlak. První rána z první z pravého kruhu mířila vedle branky. 

06:23

Novák rozbil soupeřův tlak a okamžitě vyrazil vpřed. Z ostrého úhlu ale trefil jen síťku zvenčí. 

08:05

Češi v útočném pásmu lacino přišli o kotouč a vpřed ujížděl po levé straně Olausson, který nic moc nevymýšlel. Po přejetí modré čáry se napřáhl a tvrdě vypálil, čímž jen vyprášil Malíkův beton. 

08:21

Švédi se po střele z kruhu okamžitě tlačili před brankoviště, jenže česká defenziva obstála a odpálila kotouč do bezpečí. 

08:45

Švédové se dostali do rychlého protiútoku a mohli jít do vedení! Malík vyrazil ránu z pravé strany jen před sebe, ale dorážka zasáhla Švéda postaveného před brankovištěm!

Filip Ardon
26. 12. 2020
reklama