6. 4. 2012 20:20
Litvínov - M. Boleslav 2:1 prodl., Slavia - K. Vary 3:4
Miroslav Duben v souboji s Martinem Strakou
Miroslav Duben v souboji s Martinem Strakou | Foto: ČTK

Praha - Kolo před koncem skupiny o udržení hokejové extraligy je rozhodnuto o účastníkovi baráže, v které bude hájit už počtvrté za sebou svou příslušnost v nejvyšší soutěži Mladá Boleslav.

Ta prohrála na ledě Litvínova 1:2 v prodloužení.

Ani úspěch v nastavení by ale Bruslařskému klubu nepomohl, protože Karlovy Vary dnes vyhrály díky čtyřem trefám kanonýra Petra Kumstáta v pražském Edenu nad Slavií 4:3.

V extralize řízené svazem se bude hrát širší baráž
V Pardubicích se čekalo na lístky na finále až 12 hodin

Mladá Boleslav potřebovala k udržení naděje do posledního kola zvítězit v Litvínově minimálně o dvě branky nebo při nižší výhře či vítězství v nastavení čekat na ztrátu Karlových Varů. Ve 22. minutě se sice ujala vedení po trefě Davida Výborného, ale za dvě a půl minuty vyrovnal František Lukeš, který 20 vteřin před koncem prodloužení také v přesilovce zápas už s jistotou záchrany Vervy rozhodl.

Karlovy Vary vstupovaly do zápasu na Slavii s tím, že bez ohledu na výsledek v Litvínově potřebují získat dva body. V polovině úvodní části je dostal do vedení Kumstát, jenže Slavia mezi 22. a 26. minutou po gólech Tomáše Hertla, Tomáše Pospíšila a Vladimíra Růžičky otočila stav na 3:1.

Kumstát ve 32. minutě snížil, ve 45. minutě vyrovnal a za 44 vteřin dokonal obrat. Čtyři branky v jednom zápase dal nejlepší střelec základní části už na začátku října ve 4. kole dlouhodobé soutěže na ledě Sparty při vítězství 5:3.

Skupina o udržení v hokejové extralize - 11. kolo:

HC Verva Litvínov - BK Mladá Boleslav 2:1 v prodl. (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky:
24. F. Lukeš (Kubát), 65. F. Lukeš (V. Hübl) - 22. D. Výborný (Beňovič, Balaštík). Rozhodčí: Kalivoda, Fraňo - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:0. Diváci: 4950.

Litvínov: Franěk - Kousalík, Kubát, Jareš, Stříteský, Černošek, Brejčák, Gula, Šlégr - Majdan, V. Hübl, F. Lukeš - Kubinčák, Frolík, Ručinský - Černý, Hujsa, Jenáček - Kafan, Gerhát, Laš. Trenéři: V. Jeřábek a V. Lukeš.
Mladá Boleslav: J. Hübl - Rýgl, Baldwin, Čutta, Hay, Beňovič, Chaloupka, Mozík - Mikulík, D. Výborný, Tomas - Balaštík, Podkonický, Goertzen - Lenc, Stieler, Pabiška - Loskot. Trenéři: P. Novák a Hiadlovský.

HC Slavia Praha - HC Energie Karlovy Vary 3:4 (0:1, 3:1, 0:2)
22. T. Hertl (Vondrka, Kuboš) 25. Pospíšil z trestného střílení, 26. V. Růžička ml. (Micka, Sklenář) - 10. Kumstát (Pech), 32. Kumstát (Prošek, Pech), 45. Kumstát (T. Sýkora, Mocek), 46. Kumstát (Zaťovič, Pech). Rozhodčí: Hradil, Hribik - Horinek, Lhotský. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 2415.

Slavia: D. Furch - Kadlec, Valach, Kuboš, Krejčík, Kolařík, Šulc, Dresler - Pospíšil, Dušek, Krenželok - Vondrka, T. Hertl, Tomica - Micka, V. Růžička ml., Sklenář - Jaškin, P. Jelínek, Mavrojanidis. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann, Čelanský a Beránek.
Karlovy Vary: Mensator - Gründling, Gulaši, Prošek, Gawryletz, Mocek, Lučka - Kumstát, Pech, Zaťovič - Koblasa, Skuhravý, Kotrla - Skladaný, Sýkora, Dej - T. Rohan, Mikeska, Kuběna. Trenéři: Kýhos a Pešout.