27. 3. 2011 20:50
Sparta padla na nájezdy s Kladnem
Radost hokejistů Mladé Boleslavi
Radost hokejistů Mladé Boleslavi | Foto: ČTK

Mladá Boleslav - Hokejisté Mladé Boleslavi ve skupině o udržení v extralize po třech zápasech bez bodu konečně vyhráli. Středočeši porazili na domácím ledě Kometu Brno 3:2.

Zabrali však pozdě, protože již nemohou nic změnit na svém posledním místě a účasti v baráži, ve které se střetnou s Ústím nad Labem.

Dvě branky vítězů vstřelil Jan Plodek. Zápas opět potvrdil, že se skupina o udržení hraje prakticky za nezájmu diváků, do mladoboleslavské haly jich našlo cestu pouze 1120.

Výhra Kladna posílá Mladou Boleslav do baráže

Ve druhém nedělním zápase hostilo Kladno Spartu a po bezbrankové první třetině se ve druhé části třikrát po sobě gólově prosadilo. V poslední minutě třetiny Sparta snížila a ve třetí části dokonce vyrovnala na 3:3.

Na Kladně se nakonec jely samostatné nájezdy a ten rozhodující proměnil domácí Stieler.

Skupina o udržení v hokejové extralize - 10. kolo:

BK Mladá Boleslav - HC Kometa Brno 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 24. Plodek (Bahenský, Demel), 37. Plodek (Bahenský, Chaloupka), 58. Pabiška (Vrbata) - 27. Švaňhal (Ostrčil, Polodna), 58. O. Stehlík (Křivohlávek, Šenkeřík). Rozhodčí: Hrubý, Lacina - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 6:5, navíc Vrbata (Mladá Boleslav) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 1120.

Mladá Boleslav: Valent - Hay, Mikuš, Chaloupka, Macháček, Benda, Lehikoinen, Marušák, Dudáš - Pabiška, Belay, Boháč - Vrbata, Plodek, Demel - Bahenský, Štefanka, Macho - Lenc, Tvrdík, Matějovský. Trenéři: V. Jeřábek a Hiadlovský.

Brno: Trvaj - Sova, Malec, Ostrčil, Protivný, Šenkeřík, Kempný - Širokovs, Meidl, J. Svoboda - Švaňhal, R. Procházka, Polodna - Jankovič, Křivohlávek, O. Stehlík. Trenéři: Lubina a Číhal.

HC Vagnerplast Kladno - HC Sparta Praha 4:3 po sam. nájezdech
(0:0, 3:1, 0:2 - 0:0)
Branky a nahrávky: 23. Šmach (Bílek), 38. Stieler (Piskáček, D. Růžička), 39. Dalecký (Smoleňák, Kotrla), rozhodující nájezd Stieler - 40. Přibyl (D. Výborný, Ton), 45. Rubeš (S. Treille, Kafka), 49. Gulaši (Philipp, Ton). Rozhodčí: Homola, Polák - Vengřín, Poruba. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:2. Diváci: 1576.

Kladno: Cikánek - J. Nedvěd, Drtina, Mrázek, Šmach, D. Růžička, Piskáček, Mnacjan - Smoleňák, Kotrla, Dalecký - Valský, Kalla, Bílek - Látal, Stieler, Eberle - Hovorka, Knotek, Bělohlav. Trenéři: Tatíček a Kopecký.

Sparta: Novotný - Sobotka, Gulaši, Philipp, Žovinec, Veselý, Husák, Macholda, Jakub Kolář - Ton, D. Výborný, Přibyl - Žálčík, Pacovský, Hromas - Kafka, Rubeš, S. Treille - Sovík, Bartánus, Tůma. Trenéři: M. Hořava a Rulík.