reklama

Drama v EBEL. Mladého Čecha sestřelil forvard z NHL, probral se až v sanitce

Od disciplinární komise dostal Dowell stop na pět zápasů erstebankliga.at
Naprosté ticho zavládlo ve vyprodané hale rakouského Lince poté, co domácí útočník Jake Dowell zasáhl ramenem do hlavy znojemského Petra Mrázka. Ten se okamžitě skácel k zemi a přispěchalo k němu šest zdravotníků. Za záchranu vděčí i svému spoluhráči, který mu pohotově vytáhl zapadlý jazyk z krku.

Znojmo - Na nedělní utkání v Linci jen tak nezapomene znojemský útočník Petr Mrázek. Na začátku třetí třetiny jej totiž nebezpečně poslal k zemi domácí forvard Jake Dowell, který během své kariéry nastoupil k téměř sto šedesáti zápasům v NHL.

Orli opět roztahují křídla. Prognózám navzdory hájí v EBEL druhé místo Orli opět roztahují křídla. Prognózám navzdory hájí v EBEL druhé místo Čtěte zde

Mrázek zůstal po střetu bezvládně ležet na ledě. Pohotově zareagoval jeho spoluhráč Antonín Bořuta, který mu vytáhl jazyk z krku. "Ve chvíli, kdy mi to řekli, tak jsem mu ihned poslal zprávu, že mu děkuji. Všichni mí spoluhráči o mě měli starost," popsal třiadvacetiletý hráč, jenž působil i v barvách brněnské Komety.

O vážnosti situace vypověděl i fakt, že k Mrázkovi ihned přispěchalo šest zdravotníků s nosítky. Podali mu první pomoc a následně transportovali do nemocnice, kde znojemský útočník zůstal do druhého dne na pozorování.

Dowell si nezahraje pět zápasů

"Mám výpadky paměti. Na tu situaci si vůbec nevzpomínám. Probudil jsem se až v sanitce," přiznává. V úterý již přišel pozdravit spoluhráče do kabiny. Delší klidový režim si nepřipouští: "Už jsem v pohodě. Mám na hlavě akorát bouli a pár stehů na nose."

Orli hrají další zápas v pátek a je tedy pravděpodobné, že trenéři zařadí Mrázka znovu do sestavy. "Chci do toho vletět. Pokud by to nešlo, tak to teprve začnu řešit. Teď nad tím ale nechci přemýšlet. Prostě se to stalo," říká rodák z Brna.

Omluvy od Kanaďana Dowella se zatím nedočkal. Ten vyfasoval od rozhodčích trest ve hře za zásah do oblasti hlavy a krku. Faulem se zabývala v pondělí i disciplinární komise a bývalého hráče Chicaga či Dallasu potrestala pětizápasovou stopkou.  

Znojmo nakonec prohrálo zápas v Linci 3:8, předtím však vychytal brankář Marek Schwarz dvě čistá konta v řadě, a i díky jeho výkonům se mohou svěřenci trenéra Romana Šimíčka pyšnit třetím místem v tabulce.

reklama