reklama

Mladoboleslavský Rittich: Za nominaci jsem rád, ale žádný 'rypák' nahoru

Brankář Mladé Boleslavi David Rittich oslavil pozvánku do reprezentace čistým kontem. Brankář Mladé Boleslavi David Rittich oslavil pozvánku do reprezentace čistým kontem. autor: Milan Kammermayer
Brankář mladoboleslavských hokejistů David Rittich se cestou na extraligové utkání do Vítkovic dozvěděl o tom, že byl nominován do národního týmu a pozvánku pak stylově oslavil čistým kontem.

Ostrava - Brankář mladoboleslavských hokejistů David Rittich se cestou na extraligové utkání do Vítkovic dozvěděl o tom, že byl nominován do národního týmu a pozvánku pak stylově oslavil čistým kontem. Středočechům svou druhou nulou v sezoně dopomohl v dnešní dohrávce 8. kola k vítězství 1:0.

Když reprezentační kouč Vladimír Vůjtek odtajnil jména pro Channel One Cup v Moskvě, byl Rittich s týmem na cestě do Ostravy. "Přítelkyně mi to napsala do autobusu, před zápasem mě to potěšilo. Je to ocenění týmové práce. Je vidět, že to nedělám úplně na nic, a že si toho někdo všiml," řekl Rittich novinářům.

Beru to s pokorou

Jihlavský odchovanec je nadšený i přesto, že z postu trojky by se do branky dostal jen v případě zranění některého z prvních dvou gólmanů. "Samozřejmě, že jsem to nečekal. Je tu sto gólmanů, co tam můžou být, a že si pan Vůjtek vzpomněl na mě, je super. Bude to výborná zkušenost trénovat s klukama, co hrají mimo Česko. Pro mě to je jedině pozitivní," řekl Rittich.

K atmosféře národního týmu už jednou přičichl. Pod Vůjtkem s ním coby tréninkový gólman absolvoval jeden přípravný den před prvním turnajem sezony ve Finsku. "Odtrénoval jsem si, najedl jsem se a jel jsem domů. Teď to bude přece jen něco jiného," zasmál se Rittich, který se do reprezentace nikdy nepodíval ani v juniorském věku. "Vyhýbalo se mi to obloukem, nevím proč," doplnil třiadvacetiletý brankář.

Mladoboleslavská opora ujišťuje, že nezpychne. "Beru to s pokorou. Žádný rypák nahoru. Prvořadá je pro mě pořád Boleslav a tohle je už třešnička na dortu," řekl Rittich.

reklama