reklama

Mladý Zdráhal čekal lepší hymnu, pak sebral Burgerovi dres

Vítkovice můžou být se vstupem do Ligy mistrů spokojeny Vítkovice můžou být se vstupem do Ligy mistrů spokojeny autor: CPA Eduard Erben
Vítkovice porazily na úvod Ligy mistrů německý Ingolstadt 5:1.

Ostrava - Debut jako hrom! Dvěma góly a jednou asistencí se blýskl v úvodním utkání Ligy mistrů proti německému Ingolstadtu vítkovický mladík Patrik Zdráhal.

Ale nebyly to jen premiérové Zdráhalovy trefy v Lize mistrů. Devatenáctiletý útočník, který v minulých sezonách působil v zámořských juniorských týmech, zároveň zaznamenal své vůbec první soutěžní body co se seniorského hokeje týče.

"Byl to dobrý zápas. Hlavně pro tým, protože jsme vyhráli. Nečekali jsme, že to bude tak vysoké vítězství, ale dali jsme dost gólů, a tak jsme spokojeni. Je důležité, že jsme do Ligy mistrů vstoupili dobře," zhodnotil v kostce Zdráhal utkání.

Spálené šance

Tak jednoznačná partie to však od počátku nebyla. Vítkovice sice měly převahu a mnoho velkých šancí, zvlášť ve dvojnásobných přesilovkách, ale útočníci v tutovkách trestuhodně selhávali.

"Poslední dobou se nám nedaří v koncovce. Trenéři nám během utkání říkali, že musíme být důraznější. Takové velké šance, co máme, musíme proměňovat víc. Už v první třetině jsme měli snad patnáct střel, z toho musíme dát minimálně tři góly," uvědomoval si Zdráhal. "Zaplať pánbůh, že jsme nějaké góly nakonec dali," oddechl si.

O dvě trefy se přímo přičinil sám. Nejprve v 8. minutě skóre duelu otevřel a pět minut před koncem zase uzavřel.

Burgerovi sebral dres a helmu

V příštím zápase si tak nasadí zvláštní pestrobarevnou přilbu a oblékne rozlišovací dres s velkým nápisem "Top scorer". V něm při úvodním střetnutí hrál vůdce Jiří Burger, ovšem gólovou radost mu nepřinesl.

"Kapitán si to vzal jako první. Ale hned po zápase mi to předával, chtěl se toho zbavit," smál se Zdráhal.

Kromě těchto doplňků, odlišných dresů, reklam soutěže a nevýrazné úvodní znělky však zase tak sváteční nálada v ČEZ aréně, kam přišly zhruba tři a půl tisíce fanoušků, nevládla. A to i přesto, že ostravský celek s Ingolstadtem díky dřívějšímu začátku celou Ligu mistrů zahajovali.

"Uvědomovali jsme si to. Čekali jsme sice nějakou lepší hymnu, ale to nevadí," dodal talentovaný útočník.

reklama