reklama

Moc si nepolepšil. Jágr je slavnější než Panteři dohromady

Jágrova cesta na Floridu: V NHL vystřídal už osm klubů Podívejte se na průřez kariéry hokejové legendy Jaromíra Jágra. Foto: ČTK
Jaromír Jágr byl vyměněn do Floridy Panthers, jednoho z nejslabších a nejzoufalejších klubů NHL posledních let.

Komentář - Pittsburgh, Anaheim, Boston, Montreal či Chicago. O těchto věhlasných klubech šilhajících po Stanley Cupu se mluvilo, tam měl být Jaromír Jágr v podstatě na tuty vyměněn.

Vše však nakonec dopadlo úplně jinak. A pro Jágra při vší úctě k němu i k novému klubu nejhůř, jak vůbec mohlo. V současnosti největší hrající legenda NHL totiž byla vyměněna do jednoho z nejzoufalejších týmů soutěže posledních let - do Floridy Panthers.

Z toho si už také utahují média v zámoří a Jágra s celým klubem porovnávají. Vždyť nejlepší Evropan v historii soutěže oba své Stanley Cupy získal ještě v době, kdy klub Florida Panthers ani neexistoval.

Jeden z fanoušků zase na Twitter vtipně napsal, že Jágr bude hrát v NHL déle než samotná Florida. S průměrnou návštěvností 10 500 diváků na zápas nedělá lize nejlepší reklamu. A tak se už delší dobu spekuluje, jestli se klub brzy náhodou nebude stěhovat do města, kde hokej někoho zajímá.

Zajímavá jsou ale i další fakta a srovnání Jágra s ne zrovna úspěšným klubem.

Jágr vyhrál více zápasů než Florida

1) Jaromír Jágr odehrál v NHL své první utkání v době, kdy se deset jeho nových spoluhráčů z Panthers ještě ani nenarodilo.

2) Nejmladší Jágrův nový spoluhráč je Aaaron Ekblad. A narodil se v den, kdy Jaromír Jágr v dresu Pittsburghu dával v NHL už svůj 135. gól v kariéře.

3) Jágr odehrál v NHL jen o 104 zápasů méně než Florida Panthers. Ale to jen proto, že tři celé sezony strávil v ruské KHL, kde hrál za Omsk.

4) I tak však Jágr stihl v NHL vyhrát o 128 zápasů více než celý klub Florida Panthers po dobu své existence dohromady.

5) Takže si logicky Jágr zahrál i více zápasů v play off než Florida. Ta sice v roce 1996 dokráčela až do finále, kde prohrála s Coloradem, i tak však Panteři ve Stanley Cupu za celou historii klubu odehráli jen 38 zápasů, což je oproti Jágrově porci 202 duelů jen směšný zlomek.

6) Florida v těchto zápasech nastřílela 94 branek. Jaromír Jágr byl v play off coby střelec nebo nahrávač u 121 branek svého týmu.

Jágrovi se bude lépe bojovat o nový kontrakt

Na Floridě Jágr po výměně v prvé řadě dosud nemá jistý ani postup do play off. Proto si jen stěží může myslet, že by si na pohár na sklonku kariéry s takhle mladým, nezkušeným a rozhodně ne silným týmem ještě jednou mohl sáhnout zrovna tam.

Jediné, v čem si Jágr polepšil, je fakt, že s Pantery může o play off na rozdíl od New Jersey ještě alespoň bojovat. A že na Floridě dostane dostatek prostoru a bude konečně zase jedním z nejvíce vytěžovaných hráčů svého týmu, jak si přál. A nad tím v posledních dnech v New Jersey vyjádřil svou nespokojenost, protože se tam na led dostával jen minimálně.

Florida je v tuto chvíli v tabulce Východní konference devátá, na postupové místo Bostonu ztrácí dva body, přičemž Bruins mají zápas k dobru. I kdyby Jágr jako nová ústřední hvězda klubu tým do play off nakonec dotáhl, těžko v něm dlouho setrvá.

Za posledních čtrnáct let hrála Florida play off jen jednou jedinkrát, když před třemi lety vypadla hned v prvním kole shodou okolností s Jágrovým posledním zaměstnavatelem New Jersey. Například loni skončila v tabulce NHL předposlední.

I tak může angažmá na sluníčku Jágrovi pomoct. V prvé řadě proto, že mu po sezoně v NHL opět končí smlouva. A na Floridě, která na něj bude spoléhat a dá mu mnoho ice timu, se mu o nový lukrativní kontakt bude bojovat mnohem lépe.

A pak je tady ještě jedna věc zajímavá hlavně pro české fanoušky. Pokud by se Florida do play off vůbec nedostala, případně by z něj podle očekávání velmi brzy vypadla, byl by Jágr volný pro mistrovství světa v Praze. A pak už bude záležet jen na něm, zda změní své rozhodnutí o konci reprezentační kariéry a vidina válet před vyprodanou O2 arenou ho přiměje ještě k jednomu návratu.

V minulosti už Jágr konec reprezentační kariéry odvolal několikrát.

reklama