reklama

Moje góly? Ty jsou teď už jedno, řekl plačící Burger

Jiří Burger Jiří Burger autor: Zuzana Hronová
Po špatné Burgrově rozehrávce padl vítězný gól

Pardubice - Obrovský smutek přepadl vítkovický tým bezprostředně po rozhodujícím gólu Daniela Rákose, který Pardubice posunul do semifinále play off a ostravský celek poslal na dovolenou.

"Takovéhle výhry holt ke sportu patří - poslední vteřiny, power play, sedmý zápas," soukal ze sebe trenér Vítkovic Mojmír Trličík. 

"Těch třicet vteřin před koncem bude bolet. Jak dlouho, těžko říct," připomněl obdržený gól v samém závěru základní hrací doby, který vzal jeho mužstvu postup.

Čtěte také:
Čtvrtfinále Pardubice - Vítkovice jsme sledovali ŽIVĚ

Velké pocity beznaděje za zračily také při pohledu na vítkovického kapitána Jiřího Burgra, jehož vyřazení dohnalo až k slzám.

"Domácí šestý zápas jsme chtěli za každou cenu vyhrát. I na ten sedmý jsme sem jeli s tím, že ho můžeme uhrát... Ale nepovedlo se...," smutnil zkušený matador.

Pardubice vs. Vítkovice: Drama, napětí a nečekané zvraty Pardubice vs. Vítkovice: Drama, napětí a nečekané zvraty Prohlédněte zde

Navíc jej mrzela skutečnost, že právě jeho zaváhání otevřelo Východočechům dveře k postupovému gólu. Na ty své dva si najednou ani nevzpomněl.

"Hmmm...(polyká slzy). To už je teď jedno, zklamání je veliké. Co budu teď dělat? To je hrozně těžká otázka. Těžko se mi o tom teď přemýšlí."

Kouč Trličík však zároveň vyzdvihnul výbornou práci svého týmu, pro kterou nechce vyřazení označovat jako zklamání.

"My jsme přece nezklamali. To, že jsme dneska vůbec jeli do Pardubic k sedmému zápasu, je ohromné, s tím oslabením sestavy, co máme," řekl hrdě.

reklama