Vedoucí Sparta sporně padla v Třinci, druhý Mountfield slaví

13. 11. 2013 23:16
Hokejisté Třince ukončili vítěznou sérii Sparty. Sporně neuznaným nájezdem hostujícího Buchteleho. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Kompletní 19. kolo měla po reprezentační pauze na programu ve středu hokejová extraliga. A vesměs se dařilo celkům z horní poloviny tabulky.

Hradecký Mountfield vyhrál na ledě Litvínova 3:2 v prodloužení a dál okupuje druhou pozici za suverénní Spartou. Ta padla 2:3 po nájezdech na ledě Třince, přestože dvakrát vedla.

Sparta padla po sporných nájezdech

Ovšem o penaltovém rozstřelu se bude ještě dlouho mluvit. Před vítězným nájezdem Polanského ve čtvrté sérii se totiž trefil i sparťan Buchtele, jeho gól ale neuznali rozhodčí kvůli tomu, že třinecký brankář vykopl branku z osy.

Triumf 3:1 slaví také hráči Komety v jihomoravském derby se Zlínem. Derby - tentokrát západočeské - pak opanovala mistrovská Plzeň, která porazila Karlovy Vary 2:1.

V souboji sousedů v tabulce dokázaly Vítkovice vyhrát na ledě Pardubic 3:1, "Perníkáři" tak prohráli počtvrté z posledních pěti duelů. Venkovní výhru slaví také Liberec, který zvítězil na ledě Kladna 3:0. Hodně trápení měla s posledním Chomutovem pražská Slavia, která doma triumfovala 5:4 až po prodloužení.

Hokejisté Brna a Plzně opanovali derby

Jedním ze strůjců vítězství Komety 3:1 v jihomoravském derby nad Zlínem byl brankář Marek Čiliak, který kapituloval pouze po střele Jiřího Marušáka. Góly Brna zaznamenali Vojtěch Němec, Jan Hruška a Leoš Čermák.

"Berani" po šesti utkáních vyšli poprvé bodově naprázdno. Brňané ukončili sérii dvou domácích nezdarů ve vzájemných utkání, ze kterých v uplynulé sezoně získali jen bod.

Naopak bitvu o západ Čech zvládli lépe hosté z Plzně, kteří slavili díky šikovnosti Sýkory při vítězné brance šest minut před koncem třetí třetiny. Do té doby platil vyrovnaný stav, o který se postarali domácí Pohl a hostující Kašpařík.

Pardubice i Litvínov nadále tápou

Pardubičtí dnes ztratili sedmý z posledních osmi zápasů a doma prohráli potřetí v řadě, přestože zásluhou Tomáše Noska otevřeli skóre již po 46 vteřinách hry. Ostravané pak ale třemi góly otočili skóre a dovedli zápas k vítězství. Díky tříbodové výhře se dostali v tabulce právě před Východočechy.

Prohráli také Litvínovští, kteří přitom dokázali zásluhou veterána Ručinského proti druhému Mountfieldu ve druhé třetině otočit stav z 0:1 na 2:1. Jenže po polovině zápasu vyrovnal hostující Šimánek a o bodu navíc pro Východočechy rozhodl v prodloužení Květoň.

Chomutov konečně bodoval, přesto padl

Na domácím ledě se nedařilo ani Kladnu, které nestačilo na Liberec. Po bezbrankové první třetině rozhodly o vítězství hostí dva góly okolo poloviny zápasu, které vstřelili Urban a Výtisk. Výhru hostí pak pečetil v 59. minutě Nedvěd.

Na tři body na ledě soupeře naopak nedosáhli hokejisté posledního Chomutova, kteří se při premiéře nového trenéra Josefa Turka dočkali po čtyřech zápasech alespoň bodového zisku. Na ledě Slavie totiž prohráli 4:5 v prodloužení. Zápas rozhodl v čase 62:46 v přesilovce Jaroslav Bednář.

Sparta po sedmi zápasech padla

Ve šlágru kola padla vedoucí Sparta na ledě Třince 2:3 po samostatných nájezdech, ovšem způsobem, o kterém se bude ještě dlouho diskutovat, rozhodčí totiž dle všeho porušili pravidla při nájezdu sparťana Buchteleho, který skóroval poté, co třinecký gólman Hrubec posunul betonem branku.

Dle platných pravidel měl gól platit a dokonce neměl být ani zkoumaný rozhodčími na videu, jak tomu v Třinci učinili, aby následně gól neuznali a z dalšího nájezdu rozhodl o vítězství domácích Polanský (VÍCE ZDE!). Ten se díky dvěma gólům dostal do čela kanadského bodování extraligy se 26 body.

19. kolo hokejové Tipsport extraligy:

HC Verva Litvínov - Mountfield Hradec Králové 2:3 v prodloužení (1:1, 1:1, 0:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 7. Lukeš (Hübl), 24. Ručinský (Šlégr, Hübl) - 7. Podlešák (Švagrovský, Knotek), 31. Šimánek (Kudrna, Mertl), 63. L. Květoň (Vydarevý, Škoda). Rozhodčí: Lacina, Hodek - Jindra, Skopal. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:2. Diváci: 3250.

Litvínov: Francouz - Stříteský, Zeman, Gula, Šlégr, Posmyk, Kousalík - Majdan, Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Ručinský - Rosa, Piroš, J. Černý - Rapáč, Jurčík, R. Pšurný. Trenéři: Rulík a M. Hořava st.

Hradec Králové: Kantor - Harant, Vydarený, Pláněk, Mikuš, Ptáček, Frühauf, Plášil - Kudrna, Mertl, Šimánek - Škoda, Červený, L. Květoň - Švagrovský, Knotek, Podlešák - Švihálek, Langhammer, Rousek. Trenéři: Draisaitl a Kučera.

HC Kometa Brno - PSG Zlín 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 22. Němec (T. Svoboda), 50. J. Hruška (Jan Hanzlík, Burian), 59. Čermák - 47. Marušák (Honejsek, F. Čech). Rozhodčí: Mikula, Šír - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 4:8, navíc Koreis - Zámorský oba 10 min. Bez využití. Diváci: 7200 (vyprodáno).

Brno: Čiliak - D. Nosek, Jan Hanzlík, Kováčik, Kempný, Kuboš, Žižka, Dujsík - H. Zohorna, L. Čermák, Holec - T. Svoboda, Němec, J. Káňa II - Dočekal, J. Hruška, Burian - P. Mrázek, Koreis, Wasserbauer. Trenéři: Kýhos, Pešout a Beran.

Zlín: Horčička - Marušák, Řezníček, Zámorský, Urbanec, Tesařík, Horák, Valenta - Balaštík, Leška, O. Veselý - Holík, Čajánek, Kubiš - Honejsek, Melenovský, F. Čech - Ondráček, P. Sedláček, Z. Okál. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Vítkovice Steel 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 1. T. Nosek (Kousal) - 9. Szturc (M. Hlinka), 24. Vandas (Kucsera), 42. Huna (Roman, Svačina). Rozhodčí: Šindler, Fraňo - Frodl, Charvát. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:1. Diváci: 7109.

Pardubice: M. Růžička - Benák, Zdráhal, Píša, V. Kočí, Gregorc, Vašíček, Čáp - P. Sýkora, Cetkovský, T. Zohorna - Radil, Kousal, T. Nosek - Endál, Marha, Číp - J. Veselý, Poulíček, Rys. Trenéři: Venera a M. Říha ml.

Vítkovice: Dolejš - Kudělka, Barinka, Sloboda, L. Kovář, M. Hruška, Štencel, Stehlík - Strapáč, Burger, Húževka - Huna, Roman, Svačina - J. Káňa, M. Hlinka, Szturc - Vandas, Valčák, Kolouch - Kucsera. Trenéři: Oremus a Šimíček.

HC Energie Karlovy Vary - HC Škoda Plzeň 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 43. Pohl (Zaťovič, Bičánek) - 27. Kašpařík (Lev, Frolo), 54. T. Sýkora. Rozhodčí: Čech, Jeřábek - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 6:4. Bez využití. Diváci: 4620.

Karlovy Vary: Závorka - M. Rohan, Bičánek, Rýgl, J. Drtina, Parýzek, Gulaši - Pohl, Vachovec, Zaťovič - Hovorka, Roman Vlach, Dlouhý - Zucker, J. Kverka ml., J. Doležal - M. Látal, Kytnár, Koblasa - Tomeček. Trenéři: Mlejnek a J. Kverka st.

Plzeň: Machovský - Jiří Hanzlík, Seman, Slovák, J. Jeřábek, Mozík, Frolo, Marcel - Kratěna, J. Straka, J. Sýkora - Duda, Vlasák, Pletka - Indrák, Kašpařík, Lev - Dvořák, T.Sýkora, Hollweg - Petruška. Trenéři: Razým, Michal Straka a Pejchar.

Rytíři Kladno - Bílí Tygři Liberec 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 29. Urban (P. Nedvěd, Hunkes), 36. Výtisk (Víšek, Bulík), 59. P. Nedvěd (Bartek, Víšek). Rozhodčí: Kalivoda, Wagner - Podrazil, Zavřel. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:2. Diváci: 2607.

Kladno: Chábera - David Růžička, T. Kaberle, Majeský, Doudera, L. Procházka, P. Hořava - Tenkrát, Patera, M. Hořava - S. Treille, Dragoun, Hlaváč - Strnad, Lukáč, Eberle - Dalecký, Kuchler, Machač - od 30. navíc Havlíček. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

Liberec: Melicherčík - Hunkes, Verner, Voráček, Výtisk, Šimek, Čakajík, Vitásek - Urban, P. Nedvěd, Dušek - Valský, Filipi, Víšek - Jass, Zacha, J. Vlach. Trenéři: Hynek a M. Černý.

HC Slavia Praha - Piráti Chomutov 5:4 v prodloužení (2:3, 1:0, 1:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 11. Skokan (Tomica), 16. Krenželok (Bednář, Micka), 32. Poletín (T. Doležal, Wharton), 50. V. Růžička ml. (Sklenář, Žejdl), 63. Bednář (Valach, Kadlec) - 7. Račuk (O. Kaše), 14. D. Hruška (Kubinčák), 20. Jaroslav Svoboda, 60. D. Hruška (Divíšek, Bartečko). Rozhodčí: Pavlovič, Polák - Flégl, Štofa. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:3. Diváci: 3071.

Slavia Praha: Furch - Kadlec, Štich, Kolařík, Holub, Wharton, Valach - Micka, Bednář, Krenželok - Žejdl, V. Růžička ml., Sklenář - Klhůfek, T. Doležal, Poletín - Skokan, Vrdlovec, Tomica. Trenéři: V. Růžička st. a Weissmann.

Chomutov: Kostúr - Krstev, Malec, J. Mrázek, Pulpán, Rutta, Kučný, Bartejs, Šulák - D. Hruška, Divíšek, Kubinčák - Balej, Jaroslav Svoboda, Bartečko - Jíra, Kůs, Hřebejk - O. Kaše, Kämpf, Račuk. Trenéři: Turek a R. Kaše.

HC Oceláři Třinec - HC Sparta Praha 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 23. D. Květoň (Roth, Varaďa), 45. Polanský (Adamský), rozhodující nájezd Polanský - 18. Kumstát (Pech), 24. Rolinek (Piskáček). Rozhodčí: Hradil, Hrubý - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:7, navíc J. Hlinka (Sparta) 10 min. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3160.

Třinec: Hrubec - Hrabal, Galvas, Roth, Linhart, Krejčí, Kania, Lojek, Foltýn - Martin Růžička, Zagrapan, Rákos - Orsava, Polanský, Adamský - D. Květoň, Peterek, Varaďa - Matuš, Marek Růžička, Rufer. Trenéři: Kalous a Marek.

Sparta: Pöpperle - Pilař, Piskáček, Švrček, Krejčík, Sičák, Philipp, Kubát - P. Ton, J. Hlinka, Rolinek - Kumstát, Pech, Buchtele - Klimek, Přibyl, I. Rachůnek - Simon, Bahenský, T. Rachůnek. Trenéři: Jandač a Moták.

1. Sparta Praha 19 13 1 1 4 84:34 42
2. Hradec Králové 19 9 4 3 3 52:42 38
3. Brno 19 10 2 2 5 47:34 36
4. Slavia Praha 20 8 5 1 6 52:45 35
5. Třinec 19 10 2 1 6 59:54 35
6. Plzeň 19 8 3 2 6 48:46 32