reklama

Mozík přijel na kemp NHL pozdě. Neměl víza a ztratil výzbroj

Na sraz hokejové reprezentace Mozík v minulosti přijel včas, cestu na kemp v NHL mu však prodloužily kuriózní problémy. Do New Jersey přijel o den později a ještě k tomu bez výzbroje. Na sraz hokejové reprezentace Mozík v minulosti přijel včas, cestu na kemp v NHL mu však prodloužily kuriózní problémy. Do New Jersey přijel o den později a ještě k tomu bez výzbroje. autor: Milan Kammermayer
Obránce Vojtěch Mozík nestihl začátek kempu v New Jersey. V Londýně totiž kvůli problémům s vízy nestihl let do New Yorku, navíc mu cestou letecké společnosti ztratily jeho výstroj.

Praha - Podepsal smlouvu s New Jersey a těšil se, jak se v létě s nováčky porve o šanci v prvním týmu. Měl ale pořádný pech, jeho cesta do NHL začala velmi smolně. Český obránce Vojtěch Mozík nestihl začátek kempu Devils kvůli neuvěřitelným trablům na cestě do New Yorku. 

Mozík měl problémy s vízy, kvůli kterým v Londýně nestihl letadlo do New Yorku. A aby průšvihů nebylo málo, během cesty mu letecké společnosti ztratily jeho výzbroj. 

22letý obránce tak přišel o první den kempu, a poprvé s nováčky Devils, mezi kterými o první tým bojuje i Pavel Zacha, vyjel na led až včera. 

Bláznivá noc, hrozná nová výstroj

"Jsem šťastný, že jsem tady. Byla to bláznivá noc," řekl Mozík o svém rozpačitém příjezdu do New Jersey. "Byl jsem v Londýně o hodinu později, pak byl šest hodin na cestě. Po příjezdu do New Jersey jsem spal jen tři hodiny, jsem vážně unavený," řekl americkým novinářům po prvním dnu kempu. 

"Mám navíc novou výstroj, úplně všechno nové, to je hrozné. Doufám, že se mi má stará výstroj brzy vrátí," dodal Mozík. 

Bývalý obránce Plzně podepsal s New Jersey v létě dvouletý dvoucestný kontrakt, který mu zajistí příjem necelých 700 tisíc dolarů na sezonu. Pokud na kempu trenéry Devils nepřesvědčí, začne sezonu nejspíš na farmě v Albany v AHL.

reklama