Mrázek musel brzy střídat, Rozsíval si připsal dvě asistence

7. 3. 2016 6:56
Petr Mrázek musel na střídačku
Petr Mrázek musel na střídačku | Foto: Reuters

New York - Obránce Michal Rozsíval si v nedělním utkání NHL připsal dvě asistence při výhře Chicaga 4:1 nad Detroitem, v jehož brance předčasně střídal Petr Mrázek. Do statistik se zapsal také útočník Aleš Hemský, jenž se přihrávkou podílel na vítězném gólu Dallasu, který dobyl Ottawu těsně 2:1.

Rozsíval se vrátil do sestavy po dvou vynechaných utkáních, která sledoval jen jako divák z tribuny. Hned v první minutě se po jeho dobrém obranném zákroku vydal do rychlého protiútoku Patrick Kane a po 21 sekundách hry střelou švihem pod Mrázkovou rukou otevřel skóre zápasu. O šest minut později zvýšil na 2:0 dělovkou od modré čáry v přesilové hře Duncan Keith a Mrázka, který zaznamenal tři zákroky, nečekaně brzy střídal Jimmy Howard.

Taktický tah trenéru Red Wings vyšel a už dvě minuty poté snížil Gustav Nyquist. Ve zbytku utkání měl Detroit střeleckou převahu, druhou třetinu vyhrál na střely dokonce 13:2, jenže Coreyho Crawforda už hosté nepřekonali. Naopak v 52. a v 53. minutě domácí dvěma góly v rozmezí 68 sekund pečetili své vítězství.

Trenér: Petr toho měl chytit víc

"Myslím, že spoluhráči odvedli výbornou práci, drželi soupeře daleko od branky a nepouštěli ho k dorážkám," řekl Crawford, který nakonec zaznamenal 33 zákroků. "Není rozhodující, kolik střel na vás letí, zásadní je jejich kvalita. S těmi zdálky a od mantinelu by si brankář měl poradit, větší šance jsme pak limitovali na minimum," pochválil mužstvo Crawford, jenž si vylepšil osobní maximum v počtu výher v jedné sezoně na 35.

Detroit podlehl Chicagu podruhé během pěti dnů, ve středu prohrál na domácím ledě 2:5. Tehdy všech pět branek inkasoval Mrázek, jehož tentokrát kouč Jeff Blashill už po šesti minutách stáhl na střídačku. "Z dlouhodobého pohledu Petrovi věřím. Ale z krátkodobého hlediska toho měl Petr dnes pochytat víc," řekl Blashill.

Další český gólman Ondřej Pavelec pochytal 29 z 31 střel, porážce Winnipegu s Edmontonem 1:2 ale nezabránil. Jeho protějšek Cam Talbot byl totiž ještě úspěšnější a připsal si 39 úspěšných zákroků.

Hemský zaznamenal v Ottawě 16. gólovou přihrávku v sezoně. A byla hodně důležitá. Zápas pomalu spěl do prodloužení, když v 58. minutě hosté z Dallasu sehráli v útočném pásmu rychlou akci, český útočník po přihrávce od modré čáry před odkrytou branku ještě rychle vrátil puk mezi kruhy, odkud jej pohotově poslal do sítě Antoine Roussel.

Divokou přestřelku viděli fanoušci v newyorském derby mezi Rangers a Islanders. Hosté vedli ve vyprodané Madison Square Garden po necelých pěti minutách už 3:0, úvodní třetinu ale nakonec vyhráli jen o gól 4:3.

Když pak v 52. minutě vyrovnal Derick Brassard, vypadalo to na velký obrat. Jenže minutu a půl před koncem třetí třetiny se prosadil po vhazování v útočném pásmu Cal Clutterbuck a poté zpečetil výhru Islanders 6:4 trefou do prázdné branky Frans Nielsen.

NHL 2015/2016

Tabulky NHL 2015-16

Zdroj: Sport

NHL:

Ottawa - Dallas 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
25. Z. Smith - 35. Spezza, 58. Roussel (Hemský). Střely na branku: 24:25. Diváci: 19.419. Hvězdy zápasu: 1. Lehtonen (Dallas), 2. Z. Smith (Ottawa), 3. Russell (Dallas).

New Jersey - Pittsburgh 1:6 (0:2, 1:2, 0:2)
28. Palmieri - 10. a 36. Malkin, 10. Cullen, 22. Bonino, 47. Rust, 57. Wilson. Střely na branku: 18:30. Diváci: 15.856. Hvězdy zápasu: 1. Malkin, 2. Rust, 3. Bonino (všichni Pittsburgh).

Minnesota - St. Louis 2:4 (0:2, 0:1, 2:1)
52. Suter, 55. Dumba - 8. Lehterä, 10. Reaves, 31. Berglund, 59. Fabbri. Střely na branku: 32:35. Diváci: 19.040. Hvězdy zápasu: 1. Allen (St. Louis), 2. Suter (Minnesota), 3. Lehterä (St. Louis).

Chicago - Detroit 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)
1. P. Kane (Rozsíval), 7. Keith, 52. Anisimov, 53. Toews (Rozsíval) - 9. Nyquist. Petr Mrázek odchytal za Detroit 6 minut, z 5 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 60 procent. Střely na branku: 26:34. Diváci: 22.247. Hvězdy zápasu: 1. Crawford, 2. P. Kane (oba Chicago), 3. Nyquist (Detroit).

Winnipeg - Edmonton 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)
27. Scheifele - 26. Maroon, 37. Korpikoski. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 58 minut, z 31 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 93,6 procenta. Střely na branku: 40:31. Diváci: 15.294. Hvězdy zápasu: 1. Talbot, 2. Maroon (oba Edmonton), 3. Pavelec (Winnipeg).

NY Rangers - NY Islanders 4:6 (3:4, 0:0, 1:2)
12. Lindberg, 12. Glass, 14. E. Staal, 52. Brassard - 3. a 14. Boychuk, 4. Nelson, 5. Okposo, 59. Clutterbuck, 59. Nielsen. Střely na branku: 26:32. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Boychuk (Islanders), 2. E. Staal (Rangers), 3. Clutterbuck (Islanders).