reklama

Mrázek nechytal, ale je nadšený: Je to zážitek na celý život

Petr Mrázek se na led nakonec nedostal, Winter Classic si ale užíval i ze studené střídačky. Petr Mrázek se na led nakonec nedostal, Winter Classic si ale užíval i ze studené střídačky. Foto: Reuters
Petr Mrázek se na led během Winter Classic místo jedničky Detroitu Howarda nedostal, přesto je show pod otevřeným nebem jeho největším hokejovým zážitkem.

Detroit - 105 tisíc diváků, snad metr sněhu, kosa jak v ruském filmu, ale především obrovský zážitek. Takhle vypadal souboj Detroitu s Torontem v NHL hraný pod širým nebem z pohledu českého gólmana Red Wings Petra Mrázka.

Fotogalerii z utkání si může prohlédnout TADY.

"Hůř nás to asi potkat fakt nemohlo. Zrovna tady bylo asi mínus třináct stupňů, za poslední dny tady taková zima fakt nebyla. Ale ten zážitek je nepopsatelný, je to na celý život," říkal nadšeně talentovaný gólman, který přitom utkání proseděl na střídačce jako dvojka Jimmyho Howarda, v rozhovoru pro Aktuálně.cz.

Petře, jaké bylo prožít Winter Classic na vlastní kůži?
Je to neskutečný zážitek, opravdu neskutečný. Tohle mi zůstane na celý život, tohle byl dosud můj největší hokejový zážitek. Už jenom proto, jak jsem to všechno mohl společně s klukama prožít. Tu atmosféru, která celou dobu kolem toho zápasu panovala. I když jsem nakonec zůstal jen na střídačce.

Jak na vás ta amtosféra dolehla?
Bylo to neskutečné, to se s normálním zápasem nedá vůbec srovnat. Přijelo několik tisíc lidí i z Toronta, všichni fandili celou dobu. Bylo to fakt skvělé.

Vám ale musela být na střídačce pořádná zima, ne?
Zima byla. Ale ta byla i ostatním klukům. Já si ten zápas fakt užíval.

Co jste dělal pro to, aby vám bylo tepleji?
My jsme měli všichni nějaké speciální oblečení od reeboku k tomu zápasu, bylo v něm docela teplo. Navíc jsme si strkali do rukavic takové polštářky, které hřály. Já ani nevím, jak se tomu říká. A hodně to pomáhalo. První třetinu jsem si je do rukavic nedal a to mi byla fakt hrozná zima, pak už to ale bylo dobré.

Co se během Winter Classic náhradnímu gólmanovi honí hlavou? Říká si třeba, že by bylo fajn, kdyby hned teď skočil na led a chytal?
No ani ne. Já sem si spíš říkal, že by bylo dobré, abych na led nemusel. Naskočit do zápasu v jeho průběhu takhle promrzlý, to by žádná legrace nebyla.

Jimmy Howard se vrátil do brány Detroitu po zranění teprve před dvěma dny. Byla nějaká šance, že tenhle zápas budete chytat vy?
Byla. Když se zranil Gustavsson, řekli mi, že budu chytat v Nashvillu i Winter Classic, ať se na to připravím. Nakonec ale přišel Jimmy s tím, že už se cítí dobře. Tak jsem to musel takhle vzít, ale i kdybych do té brány nakonec stejně šel, musel bych to nakonec brát jako úplně normální zápas a taky se na něj připravit. I když to byl velký zážitek, pořád se hrálo o dva důležité body.

reklama