reklama

Mrázek: První nula v NHL je krásná, ale vrátím se na farmu

Petr Mrázek vynuloval Edmonton a poslal vzkaz Hadamczikovi: Do Soči pořád počítej i se mnou! Petr Mrázek vynuloval Edmonton a poslal vzkaz Hadamczikovi: Do Soči pořád počítej i se mnou! autor: ČTK
Rozhovor s hokejovým brankářem Petrem Mrázkem. V NHL o víkendu vychytal první nulu, ale stejně tuší, že ho Detroit brzy pošle zpátky na farmu.

Winnipeg - Gólman Petr Mrázek o víkendu zazářil v Detroitu. Vychytal své první čisté konto v NHL a přispěl k vítězství nad Edmontonem. Dnes v noci ale ve Winnipegu zase seděl pouze na střídačce, taková je letos jeho role.

Mrázek na začátku nové sezony zatím jen pendluje mezi farmou a prvním týmem. I vinou toho moc nechytá. V létě plánoval, že vyšoupne z Detroitu brankářskou dvojku Jonase Gustavssona, ale to se mu zatím nepovedlo.

A tak za něj zaskakuje pouze ve chvíli, kdy se Švéd zraní. O víkendu si počínal perfektně, nepustil ani jednu ránu.

"A je to krásný pocit. První nula v NHL, to se prostě počítá. Ta mi zůstane navždy," říká Mrázek v rozhovoru pro Aktuálně.cz. Ale taky smířeně dodává, že se brzy bude muset na farmu zase vrátit.

O přesunu z farmy do Detroitu jste se ale dozvěděl až na poslední chvíli, bylo to hodně divoké, že?
Bylo to hodně narychlo, ale tak je to někdy nejlepší. Člověk nemá čas moc přemýšlet, jde do brány a není nervózní. Velký dík ale patří mé přítelkyni, která mi do Clevelandu musela dovést pas. Jela přes noc šest hodin autem, dojela v jednu ráno a já ve tři vyrážel na letiště, abych stihl letadlo do Edmontonu.

V Edmontonu se vám docela daří, ne? Svou první nulu v NHL jste vychytal na stejném stadionu, kde jste před dvěma lety tak zazářil na mistrovství dvacítek...
To je asi náhoda. Ale vzpomněl jsem si na to, hlavně si z toho kluci dělali srandu. Už ráno na rozbruslení si tam ze mě Jimmy Howard (jednička Detroitu) utahoval. Skákal tady po klucích, jako já tehdy (směje se).

Máte tušení, jak dlouho ještě zůstanete s prvním týmem Detroitu?
To vůbec nevím. Bude záležet na zdravotním stavu Gustavssona. Zatím netuším, kdy bude úplně v pořádku, ale vím, že pak půjdu zase dolů.

Kouč Mike Babcock vás ale chválí, kudy chodí. Naposledy prohlásil: Mrázek je kluk, který si myslí, že je tady, aby vzal práci Howardovi a ne Gustavssonovi. Tohle je postoj, to se mi líbí!
Poslouchá se to pěkně, ale Jimmy má obrovskou smlouvu. Je to jednička a super kluk. Hodně mi tady pomáhá, předává mi zkušenosti. Hodně jsem se toho od něj naučil.

Jak vůbec začátek sezony prožíváte? Tim, jak pořád pendlujete mezi farmou a prvním týmem, jste toho zatím ani moc neodchytal...
Moc příjemné to není, je to hlavně hodně únavné. Zatím jezdím tam a zpátky, přesouvám se z jednoho tripu na druhý. Únava už se trošku projevila. Odchytal jsem zatím asi jen šest zápasů, ale v AHL se toho moc zatím neodehrálo.

Nebylo by lepší, kdybyste byl radši pořád na farmě a chytal?
To je těžké říct, co by bylo v tuhle chvíli lepší. Na druhou stranu: já mám dvoucestnou smlouvu, vím, že půjdu dolů hned, co se Gustavsson uzdraví.

Dnes v noci jste s Detroitem hráli ve Winnipegu. Na pikantní souboj mezi vámi a Ondřejem Pavelcem ale nakonec nedošlo, nemrzí vás to?
Budem si na to muset ještě počkat. Takhle to bylo nastavené dopředu, věděl jsem, že budu na střídačce a počítal jsem s tím. Ondra ale zůstal na střídačce taky, tak jsem o nic nepřišel.

Stihli jste se alespoň potkat?
Jo. My byli ve Winnipegu od neděle, tak jsme spolu i s Kubou Kindlem a Michalem Frolíkem vyrazili na večeři.

Bavili jste se také o Soči?
I na to přišla řeč (směje se). To víte, že je každého sen se na olympiádu podívat, tak jsme to téma trošku nakousli. V hlavách to trošku máme.

Zatím to ale spíš vypadá, že trenér Hadamczik zvolí variantu jednoho gólmana z NHL a dva z Evropy. Sledujete na dálku tyhle spekulace?
Abych se přiznal, tak moc ne. Uvidíme, jak to bude. Do olympiády je pořád hodně daleko a do hlavy trenérovi nevidím. Nechme to na něm, jak se rozhodně.

reklama