Mrázek pustil v NHL dva góly a Detroit prohrál

16. 12. 2013 5:24
Petr Mrázek pochytal 24 střel, ale Detroitu to nestačilo: Tampa na jeho ledě zvítězila 3:0.
Podívejte se na skvělý zákrok Petra Mrázka proti Tampě | Video: nhl.com

Detroit - Gólman Petr Mrázek si letos podruhé zachytal zápas NHL, Detroitu ale tentokrát k výhře nepomohl. Proti Tampě sice zlikvidoval 24 střel soupeře a byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu, hosté přesto uspěli 3:0.

Mrázek se do prvního týmu dostal díky zranění jedničky Jimmy Howarda a v nahuštěném víkendovém programu dostal šanci. Proti Tampě nastoupil od začátku zápasu a na nedostatek práce si rozhodně stěžovat nemohl.

Poprvé inkasoval až ve 44. minutě, kdy Johnson zakončoval akci českého mladíka v Tampě Ondřeje Paláta. Další branku přidal v 50. minutě Brown. Gól na 3:0 už Mrázek sledoval ze střídačky, Killorn upravil skóre trefou do prázdné brány.

"Nehráli jsme nejlépe ani v prvních čtyřiceti minutách, ale na konci druhé třetiny jsme měli několik střídání, po kterých jsem si myslel, že jsme se konečně rozjeli. Jenže ve třetí části jsme jim cestu k vítězství hodně usnadnili. Udělali jsme opět příliš mnoho laciných chyb a góly jim darovali," řekl obránce Detroitu Niklas Kronwall. Red Wings prohráli páté utkání za sebou a během neúspěšné série vstřelili jen pět gólů

Flyers ztratili vyhraný zápas

Neuvěřitelný zvrat dnes v noci nabídlo utkání Washingtonu s Philadelphií. Jakub Voráček na začátku třetí části zvyšoval už na 4:1 pro Flyers, jenže ani to nestačilo. Washington dokázal během posledních deseti minut skóre srovnat a nakonec urval výhru v nájezdech.

"Abych řekl pravdu, netrefil jsem kotouč nejlépe a nedal jsem do toho všechnu sílu. Ale štěstí bylo dnes na naší straně, zejména v závěru," uvedl Ovečkin. Podle trenéra Washingtonu Adama Oatese byl klíčový při obratu gól Mikea Greena na 2:4. "Vůbec nic jsme nezměnili. Ale po prvním gólu nám narostla křídla. K tomu se přidali diváci, vy se cítíte lépe a zvyšujete obrátky. A než se nadějete, je vyrovnáno," komentoval závěrečný nápor Oates.

Dobrý výkon neudělal radost ani dalšímu Čechovi: Jiří Hudler si v noci připsal dvě asistence, i jeho Calgary ale nakonec prohrálo s New York Rangers v nájezdech 3:4. Hudler tak opět vede kanadské bodování Čechů před druhým Jágrem.

Naopak Tomáš Fleischmann asistoval u vítězné branky Floridy, která uspěla v Montrealu 2:1.

Selänne prolomil gólový půst

Hokejisté Chicaga se oklepali ze sobotní prohry 3:7 s Torontem a porazili doma Los Angeles 3:1. Vedoucí tým soutěže položil základ úspěchu třemi góly v úvodní třetině. Skóre otevřel v šesté minutě v oslabení Marián Hossa, který tím ukončil neprůstřelnost Kings v první dvacetiminutovce. Kalifornský klub v předchozích 18 utkáních v této pasáži neinkasoval, čímž stanovil nový rekord NHL.

Finský útočník Teemu Selänne, který momentálně zaostává v souboji o nejlepšího evropského střelce v historii soutěže za Jágrem o 13 branek, prolomil devatenáctizápasový gólový půst a jednou trefou přispěl k výhře Anaheimu 3:2 nad Edmontonem. K ukončení série mu prý pomohl bývalý spoluhráč Paul Kariya povzbudivou textovou zprávou.

"Jen mi napsal, ať se víc tlačím do branky a že se pak stanou dobré věci," prozradil Selänne. Po vstřelení gólu se mu ulevilo. "Čekal jsem dlouho, ale snášelo se mi to lépe, jelikož jsme i tak vyhrávali. A nějaké šance jsme si vytvořil, jen to tam nepadlo. Plně doufám, že to bude zase dobré a že mi dnešní gól zvedne sebevědomí," dodal finský útočník.

NHL:

Washington - Philadelphia 5:4 po sam. nájezdech (1:1, 1:0, 2:3 - 0:0)

Branky: 12. a 60. Ovečkin, 52. Green, 57. Orlov, rozhodující sam. nájezd Bäckström - 20. Giroux, 28. Streit, 43. Couturier, 44. Voráček. Střely na branku: 33:28. Diváci: 18.506.

Detroit - Tampa Bay 0:3 (0:0, 0:0, 0:3)

Branky: 44. Johnson (Palát), 50. Brown, 59. Killorn. Brankář Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, inkasoval dvě branky z 26 střel a úspěšnost zásahů měl 92,31 procenta. Střely na branku: 28:26. Diváci: 20.066.

Montreal - Florida 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)

Branky: 43. Galchenyuk - 25. Winchester, 28. Bjugstad (Fleischmann). Střely na branku: 18:25. Diváci: 21.273.

NY Rangers - Calgary 4:3 po sam. nájezdech (1:2, 1:0, 1:1 - 0:0)

Branky: 16. Stepan, 28. Hagelin, 53. Kreider, rozhodující sam. nájezd Pouliot - 8. Backlund, 15. Glencross (Hudler), 45. Monahan (Hudler). Střely na branku: 32:21. Diváci: 18.006.

Chicago - Los Angeles 3:1 (3:0, 0:0, 0:1)

Branky: 6. Hossa, 10. Versteeg, 20. Sharp - 57. Martinez. Střely na branku: 40:22. Diváci: 21.426.

Anaheim - Edmonton 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

Branky: 12. Bonino, 36. Selänne, 57. Penner - 7. Nugent-Hopkins, 51. Gagner. Střely na branku: 34:25. Diváci: 16.301.