Mrázek v NHL zase vychytal vítězství, Vrbata dal krásný gól

8. 12. 2014 6:52
Potřetí v letošní sezoně NHL dostal Petr Mrázek příležitost v brance Detroitu a potřetí vychytal vítězství.

New York - Potřetí v letošní sezoně NHL dostal Petr Mrázek příležitost v brance Detroitu a potřetí vychytal vítězství. V nedělním utkání na ledě Caroliny zneškodnil 34 z 35 střel, Red Wings vyhráli 3:1 a český gólman byl vyhlášen třetí hvězdou utkání.

Hlavním strůjcem úspěchu se stal šestatřicetiletý útočník Pavel Dacjuk, který v 17. minutě svým dvanáctým gólem v sezoně otevřel skóre a pak přihrál na dvě branky Tomáši Tatarovi, díky nimž hosté získali bezpečné vedení 3:0. Jedinou branku domácích dal ve 38. minutě Jay McClement. Ve třetí třetině Hurricanes zasypali Mrázka dvanácti střelami, dvaadvacetiletý rodák z Ostravy ale dvoubrankový náskok Detroitu udržel.

Mrázek: Pomohli mi spoluhráči

Nejvíc Mrázka zaměstnal útočník Jeff Skinner, jemuž statistici napočítali deset střel. "Netušil jsem, že jich měl tolik, ale věděl jsem, že se snaží střílet z každé pozice, takže jsem na to byl připravený," řekl Mrázek. "Hodně mi pomohli spoluhráči. Hlavně na konci první třetiny, kdy jsem vyrazil pár puků a oni všechny uklidili do bezpečí."

Podle trenéra poražených Billa Peterse ale Carolina českého gólmana dostatečně neprověřila. "Byl to jeden z těch zápasů, kdy máme hodně střel na branku, ale chybí nám pořádný důraz před brankovištěm. Nedostali jsme jejich gólmana skoro vůbec pod tlak," řekl Peters.

Pavelec pomohl k jednomu bodu

Další český brankář Ondřej Pavelec už tak úspěšný nebyl, přesto jeho Winnipeg v souboji s nejlepším týmem soutěže Anaheimem získal bod za prohru 3:4 v prodloužení.

Jets dokonce na začátku druhé třetiny vedli 2:1, pak ale Ducks skóre otočili a o vyrovnání se postaral až v 56. minutě nejlepší hráč utkání Jacob Trouba. O výhře Anaheimu rozhodl po 53 sekundách nastavení Kyle Palmieri, jenž překonal Pavelce překvapivou, ale velmi přesnou střelou z velkého úhlu.

"Všichni víme, že má Palmieri výbornou střelu. Ale i tak jsem byl v šoku. Říkal jsem si: Páni! Je to v bráně. Vyhráli jsme," uvedl trenér Bruce Boudreau, jehož tým podesáté za sebou zvítězil o jediný gól.

Vrbata se blýskl skvělou akcí

Svůj dvanáctý gól v sezoně vstřelil Radim Vrbata, navrch přidal asistenci, Vancouver však v Ottawě promrhal tříbrankový náskok a prohrál 3:4 v prodloužení.

Vrbata v 7. minutě načal skóre utkání po nádherné samostatné akci. U pravé tyčky vylákal brankáře Craiga Andersona, udělal mu kličku k zadnímu mantinelu a pak pohotově zakončil do odkryté branky. O minutu později zvýšil na 2:0 Kevin Bieksa, a když ve 26. minutě přidal Brad Richardson třetí gól, zdálo se být rozhodnuto.

Jenže pak začal úřadovat jednadvacetiletý útočník domácích Mika Zibanejad, díky jehož přihrávce a dvěma gólům Senators ještě do druhé přestávky vyrovnali na 3:3. Ve druhé minutě prodloužení pak Zibanejad přenechal puk mezi kruhy Eriku Karlssonovi a švédský obránce sedmou trefou v sezoně dokonal obrat Ottawy.

Edmonton přerušil sérii proher

"Srazilo nás příliš mnoho vyloučení ve druhé třetině. Díky nim se domácí nadechli," prohlásil Vrbata. "Nevím, kolikrát přesně jsme hráli oslabení tři na pět, ale určitě jsme kvůli tomu ztratili převahu, soupeř dal pár gólů a pak už bylo těžké získat otěže utkání zpět do svých rukou."

Sérii jedenácti porážek přerušili hokejisté Edmontonu, kteří zdolali 2:1 San Jose. Oilers tak oslavili první vítězství od 9. listopadu, rozhodující gól vstřelil v 51. minutě David Perron.

Výsledky NHL:

Winnipeg - Anaheim 3:4 v prodl. (1:1, 1:2, 1:0 - 0:1)

Branky: 15. Byfuglien, 22. Ladd, 56. Trouba - 12. Bourque, 25. Silfverberg, 29. Kesler, 61. Palmieri. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 25 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 84 procent. Střely na branku: 30:25. Diváci: 15.016. Hvězdy utkání: 1. Trouba (Winnipeg), 2. Getzlaf, 3. Palmieri (oba Anaheim).

Edmonton - San Jose 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Branky: 28. Jakupov, 51. Perron - 30. McGinn. Střely na branku: 24:21. Diváci: 16.839. Hvězdy utkání: 1. Scrivens, 2. Fayne (oba Edmonton), 3. Marleau (San Jose).

Ottawa - Vancouver 4:3 v prodl. (0:2, 3:1, 0:0 - 1:0)

Branky: 35. a 39. Zibanejad, 31. Legwand, 62. Karlsson - 7. Vrbata, 8. Bieksa (Vrbata), 26. Richardson. Střely na branku: 45:33. Diváci: 16.870. Hvězdy utkání: 1. Zibanejad, 2. Karlsson, 3. Ryan (všichni Ottawa).

Carolina - Detroit 1:3 (0:2, 1:1, 0:0)

Branky: 38. McClement - 19. a 33. Tatar, 17. Dacjuk. Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, z 35 střel inkasoval jeden gól a úspěšnost zásahů měl 97,1 procenta. Střely na branku: 35:22. Diváci: 13.489. Hvězdy utkání: 1. Dacjuk, 2. Tatar, 3. Mrázek (všichni Detroit).