10. Holtz (Raymond),
11. Söderblom (Nybeck, Andersson)
22. Grewe (Bjerselius, Holmström)
60. Bjerselius (Andersson)

Dobrý večer, vítejte u online přenosu ze čtvrtfinále MS do 18 let v hokeji, na kterém se ve čtvrtek od 19:30 utkají ve čtvrtfinále Česko se Švédskem.

Čeští dorostenci vstupují do klíčové bitvy se Švédy sebevědomě. "Věříme si na ně, protože proti nim umíme zahrát," řekl útočník Marcel Barinka. Jeho slova dokládají statistiky. Hadamczikova družina v sezoně porazila reprezentaci Tre kronor jednou ze dvou pokusů, přičemž šlo o vyrovnané duely.

Vítěz dnešního duelu půjde v semifinále na lepšího z dvojice Kanada - Lotyšsko. V druhém semifinále se utkání Spojené státy a Rusko. Američané smetli Finsko 6:0 a sborná stejným poměrem nedala šanci Bělorusku.

V boji o udržení ztrácejí Slováci, kteří v sérii na dva vítězné zápasy napoprvé podlehli Švýcarsku 1:4.

Sestava Česka: Pařík (Bednář) - Kubíček, Kučeřík, Mlčák, Haš, A. Rutar, Volráb, Žůrek - Přikryl, Lang, Mužík (kapitán) - Raška, Barinka, Myšák - Teplý, Toman, Peterek - Najman, Pšenička, Koffer - Rychlovský.

Sestava Švédska: Alnefelt (Wallstedt) - Brannstam, Björnfot (kapitán), Lyckåsen, Broberg, Johansson, Hedström - Henriksson, Raymond, Holtz - Bjerselius, Grewe, Holmström - Söderblom, Andersson, Nybeck - Lawner, M. Wahlgren, Sundsvik.

Čtvrtfinále právě odstartovalo.

0:40

První česká formace se snažila usadit v obranné třetině soupeře, ale dlouho tam nevydržela.

4:31

Ondřej Volkráb míří na trestnou lavici za sekání šikovně projíždějícího Holtze.

5:09

Brankář Pařík teď měl velké štěstí, neboť Bjerselius z mezikruží nastřelil tyčku. Kdyby trefil puk o něco lépe, Švédsko by vedlo.

6:31

Švédové strávili slušnou část přesilovky v útočné třetině a dostali se do několika nebezpečných pozic. Při finálním zakončení jim ale chyběla přesnost.

7:41

Domácí jsou v úvodu lepším týmem. Většinu času mají puk na holích a buší do české obrany. Ta ale zatím nechybuje.

8:57

Jenže Češi faulují, což byla jejich slabina i ve skupině. Kučeřík vyfasoval dvě minuty za hákování.

9:55

Alexander Holtz posílá Švédy do vedení přesně mířenou střelou z levého kruhu po dlouhé kombinaci v útočné třetině.

10:19

Další rána pro družinu Aloise Hadamczika, po které si český kouč bere oddechový čas. Elmer Söderblom z pravé strany zakončil přečíslení dva na jednoho.

11:17

Najman nadějně pronikal do protiútoku, ale akci zastavil ofsajd. Češi zatím neměli výraznější šanci.

14:43

Kubíček nahodil do útočného pásma, ale tam se k puku nedostal žádný hráč v bílém dresu. Švédové zakládají protiakci.

16:14

Češi si zahrají první přesilovku. Střelec úvodního gólu Holtz míří na trestnou lavici za podražení.

16:40

Češi dlouho kombinovali, ale jejich jediný střelecký pokus zblokovala švédská obrana. Puk míří do středního pásma.

17:32

Barinka se dostal do možná nejzajímavější české šance v utkání. Při rychlém protiútoku nebezpečně střílel z pravého kruhu, ale Alnefelt byl připravený.

18:14

Švédové v plném počtu. Přečkali první těžké momenty v utkání.

18:31

Češi ujížděli dva na jednoho, ale Přikryl nedokázal přes švédského beka poslat přesnou přihrávku.

19:29

Další vyloučení na české straně, které se - pokud domácí neskórují - protáhne do druhého dějství. Češi se provinili šesti hráči na ledě. Trest odsedí Barinka.

19:49

Češi se dostávají z obranného pásma a ještě se snaží kombinací získat cenné vteřiny. Další gól už v této třetině nepadne.

První třetina končí.

Čeští dorostenci sice vyhráli první dějství na střely 10:9, ale z nebezpečnějších pozic pálili Švédové. Ti měli celkově více ze hry a navíc byli disciplinovanější, vyfasovali jediný menší trest oproti třem českým.

Ve druhém čtvrtfinále vede Kanada nad Lotyšskem 1:0.

Začala druhá třetina.

20:01

Češi ještě musí ubránit zbytek švédské přesilovky.

20:30

Kubíček mohl zblízka po nahrávce Koffera snížit, ale nastřelil jen beton švédského brankáře.

21:27

Švédsko nakonec stihlo přesilovku využít. Poté, co vybojovalo puk při buly, se kotouč nakonec dostal k Albinu Grewemu, který Paříka propálil z ideální střelecké pozice.

21:27

Střídání brankářů. Lukáš Pařík, jenž odchytal skvělou skupinovou fázi, míří na střídačku. Opačným směrem putuje karlovarský Jan Bednář. Tomu v úvodu šampionátu nevyšlo utkání proti Bělorusku.

23:30

Bednář už má první vážný zákrok. Na poslední chvíli zakročil proti pokusu Sundsvika, který mířil do poloprázdné klece.

23:40

Sundsvik krátce se krátce po velké šanci dopouští nedovoleného bránění, takže Češi budou hrát svou druhou přesilovku.

25:10

Henriksson unikl české obraně a znovu musel zasahovat Bednář.

25:40

Konec české přesilovky, které přinesla hlavně zajímavou příležitost Švédů. Hadamczikovi svěřenci kombinovali, ale nedostávali se do střeleckých pozic.

26:25

Hra se nyní přelévá z jednoho útočného pásma do druhého. Oba týmy ztrácejí kotouče. Najman zkusil jeden z protiútoku zakončil golfákem z kruhu, ale nemířil přesně.

28:54

Sundsvik se provinil nedovoleným bráněním, a tak mají Češi další možnost vrátit se do zápasu.

29:58

Češi se nemohou dostat do útočné třetiny.

30:05

Po zakázaném uvolnění hostů míří hra před Bednáře.

30:49

Rutar se rozhodl vyřešit přesilovkovou kombinaci tvrdou střelou od modré čáry, ale Alnefelt si se situací poradil.

30:54

Další nepovedená přesilovka Čechů končí.

33:21

Koffer po pěkné nahrávce od Barinky projel až k levému kruhu, odkud náležitě zaměstnal Alnefelta. Ten puk ukryl ve výstroji.

33:33

Marcel Barinka dává Česku naději na zvrat. Vnuk trenéra Aloise Hadamczika střelou do odkryté brány využil toho, že brankář hostů vyrazil tečovanou ránu Kučeříka od modré čáry pouze před sebe.

34:59

Švédská střídačka chybuje stejně jako ta česká v první třetině. Trest za příliš mnoho hráčů na ledě odsedí Wahlgren.

35:56

Teplý mohl bekhendem přidal další český gól, ale z úhlu nemířil přesně. Následnou ránu Kubíčka z podobné pozice pokryl Alnefelt.

36:03

Grewe a Koffer kvůli vzájemné šarvátce míří na trestnou lavici za hrubost.

36:41

Mužík přidal po kombinaci další ránu z místa, odkud krátce předtím střílel Kubíček.

36:59

Končí zřejmě nejpovedenější česká přesilovka v utkání. Gól však nepřinesla.

38:15

Pasáž hry ve vysokém tempu přerušuje provinění Mlčáka, který dostal dvě minuty za hrubost po odpískání.

39:34

Češi zatím úspěšně vyhazují kotouč z vlastního pásma.

39:51

Švédové své soupeře nakonec přeci jen zamkli v pásmu, ale všechny jejich pokusy obětavě zblokovala česká obrana.

Druhá třetina končí.

Češi ve druhém dějství přestříleli domácí 19:10 i díky tomu, že Švédsko posbíralo čtyři menší tresty. Dvougólový náskok favorita z první třetiny každopádně trvá. Na gól Greweho odpověděl Barinka. V české bráně už chytá Bednář, jenž vystřídal Paříka.

Ve druhém čtvrtfinále potvrzuje Kanada roli favorita, ovšem Lotyšsko má za stavu 0:2 stále šanci na zvrat.

Začala třetí třetina.

40:15

Češi v pohodě přečkali zbytek švédské početní výhody.

40:41

Holtz nebezpečně kroužil v útočném pásmu, ale nakonec nic nevymyslel. Češi míří do protiútoku.

42:01

Švédové drobně chybovali v rozehrávce, ale Rychlovský se k puku nedostal.

43:30

Lang využil hrubky domácích a po projetí do útočné třetiny vyslal do gólové šance kapitána Radka Mužíka, který blafákem překonal švédského brankáře.

46:01

Ve vysokém tempu se hraje nahoru dolů.

46:31

Až teď se Švédové na půl minuty usadili před Bednářem. K zakončení se však nedostali.

47:29

Rychlovský projel přes celé hřiště až téměř do mezikruží, ale ke střele se nakonec kvůli tlaku švédských beků nedostal.

48:26

Holmström se prohnal před bránu Česka a bekhendem nastřelil brankovou konstrukci.

49:00

Žůrek následně právě Holmströma nedovoleně bránil, a tak se Češi budou bránit ve čtyřech.

50:10

Broberg u modré čáry řídil přesilovkovou kombinaci Švédů, která vedla k několika střeleckým pokusům. Jistého Bednáře ovšem nepřekonal ani aktivní Holmström.

51:00

Češi se ubránili a můžou se dál hnát za vyrovnáním.

52:21

Zakázané uvolnění domácích. Hra míří před Alnefelta.

53:31

Raymondova první švédská formace točí Čechy v jejich obranném pásmu.

54:49

Dobře bránící domácí nedávají soupeři prostor ke střele.

55:31

Teď Švédsko při signalizovaném vyloučení dává Čechům lekci z držení kotouče.

56:37

Češi konečně získali puk a Haš míří na trestnou lavici za podražení. Situace pro Hadamczikovu družinu začíná být kritická.

57:11

Švédové jsou při vlastní přesilovce velmi opatrní. Místo střílení raději kombinují, klidně mimo útočnou třetinu. Vědí, že nemusejí nikam spěchat.

58:31

Bednář nakonec čelil jediné střele od modré čáry.

58:37

Češi jsou v plném počtu a pomalu míří kupředu.

59:05

Bednář míří na střídačku. Češi to zkusí v šesti.

59:11

Závěrečný tlak se ale nekoná. Oscar Bjerselius riskl zakázané uvolnění, zkusil z obranného pásma trefit prázdnou bránu a uspěl.

59:20

Bednář je znovu na střídačce, ale času na dva góly je příliš málo.

59:55

Na 5:2 mohl zvýšit Raymond, ale prázdnou bránu na rozdíl od svého parťáka netrefil.

Čtvrtfinále končí.

Česká osmnáctka nezopakovala loňský postup mezi nejlepší čtyřku. Mírně favorizovanému Švédsku podlehla ve čtvrtfinále mistrovství světa 2:4. Ve třetí třetině snížil na rozdíl jediné branky kapitán Mužík, pozdější hra bez brankáře však týmu nevyšla.

Švédsko si o finále zahraje s Kanadou, která se nečekaně nadřela s Lotyšskem. Porazila ho 3:1 po gólu do prázdné brány 20 vteřin před třetí sirénou. Druhou semifinálovou dvojici tvoří USA a Rusko.

To je z dnešního přenosu vše, přejeme příjemný zbytek večera! Teď se pozornost českých hokejových fanoušků postupně přelije k seniorskému mistrovství světa, které začíná 10. května.