reklama

MS: Prodražit se může konzumace alkoholu i rychlá jízda

autor: police ČR
Nejčastější přestupky a následné sankce, kterým se na MS chcete vyhnout

Neznalost zákona neomlouvá ani na Slovensku, proto je vhodné před cestou na hokejové MS v Bratislavě alespoň minimální seznámení s některými místními specifiky. 

Například bujaré noční oslavy spojené s alkoholem by pro fanoušky mohly být těžkou ranou přes rozpočet. S výjimkou dvou ranních hodin, od 3:00 do 5:00, je po dobu mistrovství zakázána konzumace alkoholu na veřejném prostranství a provinilcům hrozí pokuta ve výši až 33 EUR (cca 820 Kč). Opatření se ale samozřejmě nevztahuje na podniky, ani na jejich letní zahrádky.

Výrazněji prodražit se může i zastávka u  některé ze silničních kontrol

Slovensko letos zavedlo nový sazebník pokut za rychlou jízdu, které jsou nyní odstupňovány po 5 km/h. Za překročení předepsané rychlosti o 6-11 km/h se platí 10 EUR (cca 250 Kč) a pokud pojedete rychleji o celých 71 km/h, neunikne vám nejvyšší sazba 650 EUR (cca 16 000 Kč). 

Zakázané je používání antiradarů, za které zaplatíte 150 EUR (cca 3 700 Kč), za vypnutý přístroj pak 100 EUR (cca 2 500 Kč). Telefonování bez hands-free a jízda bez bezpečnostních pásů vyjde na 60 EUR (cca 1 500 Kč) a stejnou pokutu můžete obdržet za bezdůvodné náhlé zabrzdění. Za jízdu pod vlivem alkoholu není sazba stanovena a o její výši následně rozhodne příslušný správní orgán při objasňování přestupku.

A v ohrožení jsou i černí pasažéři využívající služeb městské hromadné dopravy. Potkáte-li revizora a nebudete mít u sebe lístek, počítejte s pokutou 40 EUR (1 000 Kč), s prodlevou v placení její výše stoupá. Revizora stejně jako u nás poznáte až podle identifikační karty dopravního podniku.

reklama