reklama

MS v hokeji: Do Stockholmu jeďte autem. A vemte si pivo

Na MS do Švédska se dá vyrazit i autem. Doporučujeme vyhnout se Dánsku. Na MS do Švédska se dá vyrazit i autem. Doporučujeme vyhnout se Dánsku. autor: Reuters
Na hokejové MS do Švédska autem? Proč ne. Vyhněte se cestě přes Dánsko, na trajektu z Německa do Švédska si příjemně odpočinete a za necelých 18 hodin dojedete do cíle.

Praha - Do Stockholmu se dá na zápasy české hokejové reprezentace na mistrovství světa dobře dostat také autem. A není se vůbec čeho bát.

1 500 kilometrů dlouhá cesta na šampionát sice trvá přes Německo a pak trajektem přímo do Švédska zhruba osmnáct hodin, ale nese sebou řadu výhod.

Tou hlavní je možnost napěchovat uložný prostor auta zásobami potravin a alkoholu, které jsou ve Skandinávii výrazně dražší než v České republice.

Aktuálně.cz přináší další tip pro ty, kteří se chystají vyrazit podpořit české hokejisty přímo do dějiště mistrovství světa. Šampionát začíná už za čtrnáct dnů.

Řidiči si mohou odpočinout na trajektu

Většina plánovačů cest na internetu vám jako nejvhodnější cestu vygeneruje trasu Berlín - Rostock - Kodaň - Malmö - Stockholm.

Z vlastní zkušenosti ale raději doporučujeme na dálnici za Berlínem nezahnout směr Rostock, ale pokračovat na Straslund až do přístavu v Sassnitzu a nalodit se na trajekt tam.

Naše cesta vychází kilometrově stejně (1 433 km z Prahy) a je zhruba o dvě hodiny delší, ale vyhnete se díky ní placení za most mezi Kodaní a Malmö (cca 35 eur jeden směr). A co je nejdůležitější, řdiči si mohou na trajektu odpočinout před druhou polovinou štreky.

Pamatujte, že vás ve Švédsku bude čekat ještě dlouhých 700 kilometrů krásnou krajinou, než dorazíte přes Malmö a Linköping do Stockholmu.

Plavba mezi Sassnitzem a městem Trelleborg na pobřeží Švédska trvá přesně čtyři hodiny (vyspat se můžete na pohodlných křeslech), zpáteční jízdenka pro osobní auto stojí 140 eur.

Dálniční známku nepotřebujete

To jsou ale kromě nákladů na pohonné hmoty vaše jediné výdaje. V Německu ani ve Švédsku osobní automobily dálniční poplatky neplatí.

A ještě jedna informace: Na většině dálničních úseků přes Německo je nejvyšší povolená rychlost pouze doporučená, ve Švédsku se jezdí po dálnicích pomaleji rychlostí 110 km/h.

Jízda autem do 1 500 kilometrů vzdáleného Stockholmu je sice tou nejméně pohodlnou variantou přepravy, ale pro ty z vás, kteří se chystají pobýt v dějišti turnaje delší dobu, určitě ta nejvýhodnější.

Autem vyrazí na mistrovství světa do Švédska i redaktor Aktuálně.cz.

Do auta si totiž narozdíl od zavazadla v letadle můžete nabalit zásoby jídla a pro hokejové fanoušky i hodně důležitého piva. Ve Švédsku jsou potraviny oproti Česku zhruba třikrát dražší a ještě vyšší jsou kvůli prohibici ceny alkoholu.

Čepované pivo vás v baru vyjde v přepočtu na zhruba 150 českých korun. Cenám ve Švédsku se ale budeme věnovat v dalším článku zase zítra.

reklama