reklama

MS v hokeji: Letenky na zápas Čechů lze koupit i za 2 tisíce

autor: Reuters
Do dějiště hokejového šampionátu ve Stockholmu se dá letecky dopravit i za dva tisíce korun.

Praha - Do dějiště hokejového šampionátu ve Stockholmu se dá letecky dopravit i za dva tisíce korun. Výhodu ale mají lidé, kteří mají dostupné letiště v polských Katowicích. Letenky z Prahy stojí necelé tři týdny před začátkem turnaje zhruba dvojnásobek.

Aktuálně.cz přináší druhý díl seriálu o tipech pro výlet na hokejový šampionát, na kterém budou Češi obhajovat bronzové medaile z posledních dvou let.

Včera jsme vás informovali o cenách a dostupnosti vstupenek na jednotlivá utkání české reprezentace - čtěte ZDE, v příštích dílech přineseme tipy na ubytování ve městě či na cestu autem.

Z Katowic levně, ale bez zavazadla

Nejlevnější letenky do dějiště turnaje ve Stockholmu nabízí nízkonákladová letecká společnost Wizz Air z polských Katowic. Zpáteční letenky lze nakombinovat i v ceně lehce nad dva tisíce korun.

I to má však háček. Základní cena počítá jen s příručním zavazadlem (za to velké si musíte navíc připlatit zhruba tisíc korun) a letadlo přistane na letišti Stockholm Skavsta, které je od centra Stockholmu vzdáleno zhruba 100 kilometrů (zpáteční jízdenka z letiště do města stojí 23 eur).

Tenhle problém alespoň částečně řeší dražší varianta, a to let z Prahy. Nejlevnější zpáteční letenku, nabízí společnost Scandinavian Airlines, lze v průběhu šampionátu nyní nakombinovat za zhruba 3 500 korun i s příručním zavazadlem.

Z Prahy se létá blíž, doprava z letiště ale stojí stejně

Z letiště Stockholm Arlanda, které je od centra města vzdáleno zhruba čtyřicet kilometrů, si pak můžete vybrat cestu autobusem (zhruba 40 minut) nebo rychlovlakem (20 minut).

I tady je ale třeba mít na paměti, že je Švédsko drahá země. Zpáteční jízdenka z letiště do města autobusem stojí zhruba 600 korun, cesta vlakem vyjde téměř na dvojnásobek.

Mějte ale na paměti, že ceny letenek každým dnem rostou.

reklama