reklama

Šikovné ruce, přehled o hře. Pozor na Krejčího s Pastrňákem, varuje spoluhráče "medvěd" McAvoy

Charlie McAvoy (vlevo) a David Krejčí (vpravo) ještě před pár týdny společně nastupovali za jeden tým, na MS se ale postaví proti sobě Charlie McAvoy (vlevo) a David Krejčí (vpravo) ještě před pár týdny společně nastupovali za jeden tým, na MS se ale postaví proti sobě autor: ČTK
Spojené státy americké mají ze sebou úspěšnou skupinu, v níž pouze jednou prohrály. Letos čiší z Američanů obecně větší respekt než před lety, stačí se podívat na jejich soupisku. Finové ovšem tým USA přejeli v posledním zápase skupiny jasně 6:2 a Čechům ukázali, kudy by ve čtvrtfinále mohla vést cesta.

Herning (od našeho zpravodaje) - Vrcholem bojů v herningské skupině B byl úterní souboj Finska s USA, který měl určit, kdo půjde do play-off z prvního místa. Suomi si nakonec duel podmanili poměrem 6:2, Američané naopak poprvé na šampionátu naprosto propadli. Ve čtvrtfinále, do nějž ve čtvrtek půjdou proti české reprezentaci, se chtějí zlepšit a především pokrýt dvě hlavní zbraně Čechů - Davidy Krejčího a Pastrňáka.

Hráče USA v duelu s Finskem srazily góly v první třetině, ztrátu poté honili marně. "V zápase se seběhlo několik nešťastných odrazů, Finové po nich dali dva šťastné góly. Naše chyby potrestali, využili své šance a my musíme ve své hře před čtvrtfinále udělat několik změn," řekl krátce po skončení utkání Charlie McAvoy, který stejně jako oba čeští Davidové nastupuje v Boston Bruins. 

Před posledním duelem o možném soupeři prý ale Američané taktizovat nechtěli. "Na to, na koho můžeme ve čtvrtfinále jít, jsme nehleděli, chtěli jsme hlavně skupinu završit výhrou, což se nám nepovedlo. Bylo pro nás těžké zakončit základní skupinu takhle, ale teď to musíme hodit za hlavu a připravit se co nejlépe na další zápas s Českem," dodal talentovaný bek.

O sázce s parťáky zatím nepřemýšlel

Právě pro McAvoye bude mít čtvrtfinále proti Česku pikantní náboj. Těší se na souboj se spoluhráči z Bostonu, Davidy Krejčím a Pastrňákem, s nimiž ještě před necelými dvěma týdny sdílel jednu šatnu a bojoval o úspěch ve Stanley Cupu. "S kluky hraji v týmu a moc dobře vím, jak skvělí hokejisté to jsou. Musíme je bezpodmínečně pokrýt, ale rozhodně to nebude jednoduché. Budeme hrát opět nadoraz a věřím, že uspějeme," povídá.

A kde vidí největší přednosti českých "medvědů", kteří po svém příjezdu tak pozvedli národní tým? "Oba hrají technicky, jsou nesmírně šikovní na puku a mají skvělé kličky. Umí číst hru a rozdávat puky přesně tak, jak potřebujete. Z každé situace na ledě dokážou něco vymyslet a určitě mají náš respekt. Jak jsem ale zmínil, chceme je pokrýt a jakkoliv zamezit jejich šancím," vypíchl hlavní zbraně úderného dua Bruins.

Před klíčovým zápasem turnaje, který rozhoduje o úspěchu či neúspěchu týmu na turnaji, se tak vybízí vzájemné přátelské hecování. "O sázce jsem zatím nepřemýšlel, možná si zavoláme. Určitě si popřejeme hodně štěstí, ale postoupit pak může jen jeden z nás," tvrdí McAvoy, který po svém příjezdu na MS do Herningu odehrál tři zápasy, v nichž zapsal skvělých osm bodů (3+5).

Češi nejsou jen o Pastrňákovi a Krejčím

Čtvrtfinálový souboj vyhlíží také kapitán Ameriky Patrick Kane, na němž v klíčovém souboji turnaje bude ležet tíha odpovědnosti a bude k němu upřena velká pozornost. "Mají talentované hráče, nečeká nás nic snadného. Věřím, že nás trenéři skvěle připraví a ukážou nám jejich slabiny. Chceme být stoprocentně připraveni a doufám, že postoupíme," navazuje na slova kolegy McAvoye.

Američané hlavně chtějí zapomenout na zápas s Finy, který jim nevyšel od první do poslední minuty. "Čeká nás nový den, nový zápas a nová část turnaje. Chceme se soustředit jen na tohle," dodává Kane, který byl jedním ze dvou úspěšných střelců USA v posledním zápase skupiny a se 17 body (6+11) se dělí o prvenství v turnajové produktivitě se Sebastianem Ahem.

Zámořský výběr se však nechce zaměřit jen na první útok národního týmu. "Češi mají spoustu dobrých hráčů, není to jen o Krejčím a Pastrňákovi, kteří trochu vyčnívají. Ještě nevíme, v kterou denní dobu s nimi budeme hrát, ale určitě musíme do zápasu vletět a hlavně mít lepší první třetinu, než jsme předvedli proti Finům," uzavírá Kaneův spoluhráč Dylan Larkin.

Titul obhájili Švédové. Projděte si program, výsledky a statistiky šampionátu Titul obhájili Švédové. Projděte si program, výsledky a statistiky šampionátu Prohlédněte zde
reklama