reklama

České duo děsí Američany. Ubraňte Pastrňáka s Krejčím, vtlouká kouč hráčům USA do hlavy

MS v hokeji 2018: USA - Kanada, Radost hráčů USA MS v hokeji 2018: USA - Kanada, Radost hráčů USA autor: Reuters
Klíčová čtvrtfinálová bitva proti Spojeným státům se pomalu blíží, zámořský celek chce po nezdaru s Finy opět využít svých předností.

Herning (od našeho zpravodaje) - Spojené státy se pečlivě připravují na čtvrtfinále, Čechy rozhodně podcenit nechtějí. Na jejich středečním tréninku panovala dobrá a uvolněná nálada, kterou si chtějí přenést i do duelu s českým národním týmem. V něm budou mimo jiné potřebovat oprášit také účinné zbraně, které na soupeře až do zápasu s Finy platily.

Američané si po debaklu 2:6 od Finů vyčistili hlavu klidnějším tréninkem a už se soustředí na bitvu s Čechy. "Oba týmy mají skvělé přesilovky a nesmírně silné první útoky. Jde proti nám těžký soupeř a rozhodně to nebude nic snadného," varoval po tréninku americký trenér Jeff Blashill.

A kudy tedy podle něj má vést cesta k úspěchu? "Chceme předvést to nejlepší, co v nás je, základem bude rychlost pohybu ve středním pásmu. Věříme, že se nám povede účinně napadat rozehrávku Čechů a všechno se sejde, jak má. Musíme hodně střílet, a to ze všech pozic, protože ten aspekt hry nám proti Finům silně chyběl. Soupeře chceme za každou cenu přestřílet," prohlásil kouč USA.

Na sílu útočníků hodlá spoléhat. "Máme hráče, kteří jsou schopni sbírat jeden bod za druhým. Musíme být ale úspěšní i při hře pět na pět, i když, abych pravdu řekl, před čtvrtfinále se chceme zaměřit víc na přesilovky. Máme na to typy, které jsou schopny si je režírovat a zároveň v nich úřadovat," pochvaloval si Blashill. "Každý hráč má svou roli a je opravdu skvělé, že se nám tu sešly různé typy hráčů. Čtvrtfinále je ale jen jeden zápas - vítěz bere vše. Věřím, že se o to porveme a uspějeme," doplnil.

Velkou pozornost ale směřuje k Davidům Krejčím a Pastrňákovi, českým oporám, z jejichž hry mají zámořští hráči zdravý respekt. "Oba jsou lídři. David Krejčí má celoplošný přehled o hře, umí rozdávat puky a tvořit. Pastrňák je střelec a vždy si umí najít pozici ke střele, kterou potřebuje. Uděláme to nejlepší pro to, abychom tyhle dva kluky ubránili," podotkl Blashill.

Zároveň však ví, že jen na nich tíha odpovědnosti z české strany rozhodně ležet nebude. "Mají tam i další dobré útočníky, čehož jsme si vědomi, a musíme být pozorní a dělat to, co máme," doplnil muž, který ve skupině dovedl USA k šesti výhrám v sedmi duelech.

Cam Atkison, jenž hájí v zámoří barvy Columbusu, potkává české Davidy během sezony v pravidelných vzájemných konfrontacích. "Pro mě jsou to jedni z nejlepších hráčů v lize, Pasta běžně hrává s Marchandem a Bergeronem, a vytvořili naprosto zabijácké trio. Krejčí je tvůrce, přehled má neskutečný," prohlásil obdivně.

"Potřebujeme určitě více střílet. Po zápase s Finy musíme přidat a celkově rychleji bruslit," souhlasil Atkinson se svým nadřízeným. "Celé je to o trpělivosti a bojovnosti. Budeme chtít brankáři hodně stínit, z čehož by mohla těžit zmíněná střelba. Musíme soupeře a hlavně jeho gólmana dostat pod co největší tlak," plánoval.

Loni v Kolíně nad Rýnem vyhráli Američané skupiny, ve čtvrtfinále však ale skončili na neoblíbených Finech. Po roce cítí možnost většího úspěchu. "Šance máme rozhodně vysoké, ale pozor na sílu českého útoku. Zaměřili jsme se na chyby Čechů a doufám, že jich na ledě využijeme. Je to pro nás výzva," říká Atkinson před čtvrteční čtvrtfinálovou bitvou s Čechy, která startuje v herningské Jyske Bank Boxen v 16:15.

Titul obhájili Švédové. Projděte si program, výsledky a statistiky šampionátu Titul obhájili Švédové. Projděte si program, výsledky a statistiky šampionátu Prohlédněte zde
reklama