reklama

Bob, Bobek i kouzelník Pokuston. Šampionát začal efektně

Maskoti šampionátu. Maskoti šampionátu. autor: Milan Kammermayer
Takřka dvacetiminutový ceremoniál, který předcházel duelu ČR - Švédsko, oficiálně zahájil desáté hokejové mistrovství světa v tuzemsku.

Praha - Takřka dvacetiminutový ceremoniál, který předcházel duelu ČR - Švédsko, oficiálně zahájil desáté hokejové mistrovství světa v tuzemsku. Jeho hlavními hrdiny byli Bob a Bobek, maskoti šampionátu.

Originálně pojatý program otevřelo vzpomínkové video na předchozích devět domácích šampionátů. Na led poté vyjel kouzelník Pokuston, následovaný velkým pukem. Chvilku nato už podle jeho kouzelné hůlky tančily na ledě prostřednictvím videomappingu vlajky všech 16 zúčastněných zemí.

V mapě České republiky pak byly k vidění nejvýznamnější památky a poklady, jež zemi symbolizují. Nejvíce ovací si vysloužily dva obrovské půllitry piva symbolickým přiťuknutím uprostřed hrací plochy.

Za doznívajících záznamů nezapomenutelných hlášek televizních komentátorů, jimiž doprovodili slavná vítězství českého týmu, se snesl od stropu haly na led klobouk s Bobem a Bobkem. Dva králíci z oblíbeného dětského seriálu se dočkali mohutného aplausu, který ještě zvýraznila tradiční znělka populárního večerníčku.

Bob a Bobek podle elektronické tužky předvedli gólovou akci a vyprodané hlediště si mohlo poprvé vychutnat gólovou radost.

Na závěr rozproudila krev natěšeným fanouškům skupina Kabát. Zazpívala přímo na ledě píseň "Brousíme nože", kterou darovala před měsícem národnímu týmu.

Před úvodním buly samotného duelu pak v doprovodu prezidenta Českého svazu ledního hokeje Tomáše Krále přišli na led Vladimír Zábrodský, jedna z největších postav historie českého hokeje, a René Fasel, šéf Mezinárodní hokejové federace.

"Vítejte v Praze, vítejte na MS, prostě si to tady v Praze moc užijte," prohlásil Král. "Přeji vám všem nádherný šampionát," doplnil ho Fasel a blýskl se i českými pozdravy "ahoj" a "do toho!"

reklama