reklama

Bude to Říha? Jandačovým nástupcem by se měl stát nedávný kouč bratislavského Slovanu

Miloš Říha na střídačce Slovanu Miloš Říha na střídačce Slovanu autor: Lukáš Caha
Podle zdroje Blesku je už angažmá domluveno, oficiálně má být vše potvrzeno po mistrovství světa.

Praha - Novým trenérem hokejové reprezentace se podle deníku Blesk má stát Miloš Říha.

Devětapadesátiletý kouč potvrdil serveru Seznam, že je s hokejovým svazem v kontaktu. Svaz hodlá nástupce Josefa Jandače představit až po mistrovství světa v Dánsku.

"Můžu potvrdit, že nějaký kontakt už proběhl. Vzhledem k tomu, že jsou teď ale všichni na mistrovství světa, nemyslím si, že je to v tuto chvíli aktuální téma," řekl Říha Seznamu.

O Jandačově odchodu informoval svaz zhruba dva týdny před šampionátem. Současný kouč národního týmu povede od příští sezony Magnitogorsk v KHL, kde naposledy působil i Říha, který loni v říjnu skončil na střídačce Slovanu Bratislava.

"Všechno je dohodnuto. Pokud se nestane něco neočekávaného, bude Říha veřejnosti představen po šampionátu," cituje Blesk nejmenovaný zdroj z vedení reprezentace.

Říha trénoval v Kontinentální lize také ruské kluby Chimik Voskresensk, Spartak Moskva, Petrohrad, Omsk a Atlant Mytišči, který dovedl v roce 2011 do finále. Předtím získal dvakrát stříbro v české extralize s Pardubicemi a Slovanu Bratislava pomohl ke dvěma slovenským titulům v letech 2002 a 2005.

Poté, co reprezentaci odmítli kvůli vytížení v klubech plzeňský Martin Straka a brněnský Libor Zábranský, nevyšla svazu podle Blesku ani jednání s libereckým Filipem Pešánem.

Titul obhájili Švédové. Projděte si program, výsledky a statistiky šampionátu Titul obhájili Švédové. Projděte si program, výsledky a statistiky šampionátu Prohlédněte zde
reklama