reklama

Červenka: Nešťastný zápas, hodil bych ho za hlavu. Klidně jsme mohli vést 3:0

Šesté vítězství Češi nepřidali, v dovednostní soutěži byli Dánové jasně lepší Česká hokejová reprezentace padla na mistrovství světa v Rusku poprvé až v šestém zápase, ve kterém svěřenci Vladimíra Vůjtka padli s Dánskem po samostatných nájezdech 2:1. Foto: Reuters
Po předchozích pěti duelech na mistrovství světa odcházeli do kabiny veselí. Tentokrát čeští hokejisté úsměvy nerozdávali, neboť po nájezdech padli s Dánskem. "Nešťastný zápas, občas takový přijde. Nevyužité šance a pak 1:1," míní Roman Červenka.

Moskva (od našeho zpravodaje) – Po předchozích pěti duelech na mistrovství světa odcházeli do kabiny veselí. Tentokrát čeští hokejisté úsměvy nerozdávali, neboť po nájezdech padli s Dánskem.

Přestože vypálili 41 střel, skórovali jedinkrát. Asistenci si připsal Roman Červenka, který předtím promarnil obrovskou příležitost. "Nešťastný zápas, občas takový přijde. Nevyužité šance a pak 1:1," mrzelo tahouna elitní lajny.

Několikrát jste trefili tyčku. Nezvoní vám ještě v uších?
Šance jsme měli, u nich v pásmu to bylo dobré. Oni hráli jednoduše, puky vyhazovali ven a chodili za tím… Ale nic, jdeme dál. Nemá cenu to moc řešit. Doufám, že se nic nezmění.

V první třetině jste střílel do odkryté brány, ale gól z toho nebyl. Jak jste tu situaci viděl?
Jako levák jsem to měl trošku z úhlu a hlavně jsem chtěl trefit bránu, ale nezvedl jsem to a on tam stihl dát hokejku. Měl to být gól, ale stane se.

Myslíte, že mužstvo první porážku na turnaji bez potíží ustojí?
Není důvod, abychom se pokládali. Odehráli jsme tady spoustu dobrých zápasů. Ani dneska to nebylo úplně špatné. Nevyužili jsme šance a Dánové nejsou špatný tým, dneska tady mají stejně hráčů z NHL jako my.

Je lepší dostat první facku v podobě prohry teď než ve čtvrtfinále?
Říká se, že všechno špatné je k něčemu dobré, ale samozřejmě jsme chtěli vyhrát. Uvidíme, jak budou hrát ostatní. Nás teď čeká poslední zápas ve skupině, to je asi jediné, co nás zajímá. Tohle bych hodil za hlavu, takový den občas přijde. Nedá se nic dělat, teď už to nevrátíme.

Abyste se na play off nestěhovali do Petrohradu, potřebujete bez ohledu na ostatní výsledky dva body. Je lepší, když stále máte o co hrát?
Trošku doufám, že Švédové nevyhrají, ale na to se jen v klidu podíváme. Když bude třeba, musíme vyhrát zápas se Švýcary.

Nepřišlo vám, že tým nebruslil tolik jako ve většině předešlých zápasů?
Těžko říct, ke konci možná jo. Oni hráli, co potřebovali. Když mohli, tak chytře vyhazovali. Hráli jednoduše, nedělali velké chyby. My jsme museli být víc u sebe, abychom se udrželi na puku. Když jsme odolali prvnímu tlaku na mantinelu, už to bylo dobré. Šancí byla spousta. Myslím si, že rozhodla první třetina. Kdybychom vedli 3:0, nikdo se nemohl divit.

reklama