reklama

Češi jdou na Finy: V útoku se Sekáčem, v brance s Furchem

Jiří Sekáč by měl nastoup na křídle Holíkovy formace. Jiří Sekáč by měl nastoup na křídle Holíkovy formace. autor: ČTK
Českou hokejovou reprezentaci čekají v pátém týdnu přípravy další dva přípravné duely. V rámci Euro Hockey Tour vyzvou nedaleko severního polárního kruhu silné Finy. Dnes od 17:30 je na programu první utkání.

Oulu – Českou hokejovou reprezentaci čekají v pátém týdnu přípravy další dva přípravné duely. V rámci Euro Hockey Tour vyzvou nedaleko severního polárního kruhu silné Finy. Dnes od 17:30 je na programu první utkání.

Online přenos z něj vám nabídneme ZDE.

Poprvé před blížícím se mistrovství světa nastoupí i posily z NHL. Jistý je start Jiřího Sekáče, otazník však visí nad Michalem Jordánem. "V úterý s námi ještě netrénoval, uvidíme, v jakém bude stavu," řekl na adresu 25letého beka Caroliny kouč Vladimír Vůjtek.

Zároveň prozradil i obsazení na gólmanském postu. "Ve čtvrtek bude chytat Dominik Furch, v sobotu by pak měl naskočit Pavel Francouz," dodal.

Gólman z NHL? Spíše ne

Brankářské trio nečekaně z rodinných důvodů opustil Jakub Kovář, kterého nahradil Matěj Machovský. Do konečné nominace na MS by se však mohl dostat někdo z dvojice Mrázek - Neuvirth, jejichž týmy jsou v NHL blízko vyřazení.

"Sledujeme je, ale nevíme v jakém budou zdravotním stavu a zda jim jejich kluby povolí účast na šampionátu. Počkáme, až skončí a pak uvidíme," vysvětlil Vůjtek.

V defenzivních řadách by měl nastoupit doposud zraněný Jan Kolář, kterého trápilo zraněné rameno. Útočnou vozbu pak doplní arizonský forvard Jiří Sekáč. "Jirka by měl nastoupit v útoku s mladými kluky Holíkem a Kubalíkem," doplnil kouč.

Češi se již s Finy v této sezoně střetli dvakrát, v obou případech však odešli poraženi. Navrch dali svému soupeři jediný gól. "Je to nepříjemný soupeř s perfektně propracovanou obrannou hrou. Důrazně napadají a zavírají červenou čáru. Těžko se přes ně prosazuje," vysvětluje 68letý trenér.

Finové i s Komarovem a Granlundem

Jeho slova potvrzují i dosavadní výsledky týmu Suomi. Svěřenci Kariho Jalonena inkasovali ve čtyřech duelech se Slováky a Nory pouhé čtyři branky. Útok navíc již pro dnešek vyzbrojí dvě posily z NHL: Leo Komarov a Markus Granlund.

Český tým zatím sehrál v přípravě čtyři zápasy, z nichž tři vyhrál. Sám Vůjtek však přikládá větší význam předvedené hře. "Proti Švýcarům jsme první utkání hráli dobře, ale prohráli jsme. Druhé tak dobré nebylo, ale vyhrálo se. Teď proti Finům to snad bude lepší."

V příštím týdnu pak čeká na reprezentaci ve Znojmě dvojzápas se Švédy, před kterým se k týmu připojí vítězové KHL Jan Kovář a Tomáš Filippi, z NHL pak příchozí Tomáš Plekanec a David Pastrňák.

Otázka rovněž visí nad případnou nominací někoho ze Sparty či Liberce. "Z těchto dvou týmů sledujeme pětici hráčů," prozradil asistent trenéra Jiří Kalous.

Pravděpodobná sestava pro dnešní první zápas:

Furch – Jeřábek, Jordán, Kundrátek, Kempný, Zámorský, Kolář, Hrabal, Doudera, Voráček – Gulaš, Červenka, Vincour – Kašpar, Koukal, Zaťovič – Sekáč, Holík, Kubalík – Jarůšek, Kousal, T. Zohorna – Urban.

reklama