reklama

Češi mají i po trápení s Dány postup ve svých rukách. Co musí uhrát proti Slovákům?

Dominik Kubalík slaví vyrovnávací gól v zápase proti Dánsku. Dominik Kubalík slaví vyrovnávací gól v zápase proti Dánsku. Foto: Reuters
Češi byli na hokejovém mistrovství světa v Rize necelých patnáct minut od vyřazení. Ale v zápase s Dánskem zachránili v základní hrací době nerozhodný výsledek a v nájezdech pak strhli výhru 2:1 na svou stranu.

Svěřenci Filipa Pešána nyní mají v tabulce skupiny A deset bodů, čímž definitivně odřízli ze hry o čtvrtfinále Dánsko.

Stoprocentní bilance střelců v samostatných nájezdech rozhodla o tom, že postup mezi nejlepší osmičku turnaje by Češi mohli oslavit už dnes večer. Pokud aktuálně pátí Švédové jakkoliv prohrají s Ruskem.

Jestliže Seveřané proti sborné v utkání od 19:15 uspějí, Češi v zítřejším derby proti Slovensku stále budou mít postup ve svých rukách. Klidně můžou získat o bod méně než Skandinávci proti sborné a půjdou dál.

Při tomto scénáři jsou zároveň nejreálnější spekulace o "domluveném" zápase bývalých federálních partnerů. Jestliže Švédové porazí sbornou za tři body, o čtvrtfinále už je obere jediný možný výsledek - česká výhra v prodloužení či na nájezdy, jež by zajistila postup Čechům i Slovákům.

Mimořádně zajímavý bude večerní zápas také právě pro Slováky, kteří doufají, že Rusové neodevzdají Švédsku všechny body. Pokud skutečně sborná neprohraje v základní hrací době, projdou Slováci po osmi letech do čtvrtfinále světového šampionátu.

reklama